Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Zabudnite na Kovaľčuka, je tu Ovečkin

Sportnet|28. jún 2004 o 00:00

RALEIGH - Kluby hokejovej NHL si cez víkend vyberali spomedzi talentovaných hráčov. Jednotkou draftu sa podľa predpokladov stal Rus Alexander Ovečkin. Útočníka, ktorému nechýba rýchlosť, tvrdosť i kombinačné schopnosti, získal Washington Capitals.


Prvý muž víkendového draftu NHL Alexander Ovečkin (druhý zľava) pózuje fotoreportérom s predstaviteľmi Washington Capitals (zľava doprava) Rossom Mahoneym, majiteľom klubu Tedom Leonsisom a generálnym manažérom Georgom McPheem. FOTO - REUTERSO kvalitách krídelníka moskovského Dinama už bolo napísané asi všetko. Na post jednotky draftu ho pasovali pred dvomi rokmi, keď predviedol svoje nadanie na Slovensku na šampionáte 18-ročných (hralo sa v Piešťanoch a Trnave). Na turnaji patril k najmladším, mal len 16 rokov. Súperi si však jeho meno rýchlo zapamätali. V ôsmich zápasoch nastrieľal 14 gólov, pridal 4 prihrávky a stal sa najproduktívnejším hráčom. Zborná dosiahla na striebro. V NHL sa Ovečkina už nemohli dočkať. Minulý rok si ho na drafte chcela vybrať Florida. K naplneniu vekového limitu pre draft však Rusovi chýbal jeden deň.

Osemnásťročný Saša má šport v rodine. Mama Tatiana je dvojnásobná olympijská víťazka v basketbale, otec Michail je bývalý futbalista. K hokeju Ovečkina priviedol starší brat Sergej, ktorý medzičasom zahynul pri dopravnej nehode.

Kanoniera Ovečkina prirovnávajú skauti k Iľjovi Kovaľčukovi z Atlanty. Obaja sú dobre fyzicky vybavení, rýchli, majú súťaživého ducha a zmysel pre hokej. Vo Washingtone sa tešia, že získali hráča excelentných parametrov. Mužstvo z dna tabuľky začalo s generačnou prestavbou kádra. Podľa slov manažéra Georga McPheeho by mal byť Saša Ovečkin novým motorom tímu. Washington mal v prvých 3 kolách právo na päť hráčov. Okrem ruského klenotu, získali napríklad i syna legendárneho Raymonda Bourquea - Chrisa. Na rozdiel od otca však Bourque junior hrá v útoku a podľa správy Centrálneho úradu skautingu (CBS) vie strieľať dôležité góly.

Dobrý kurz ruských hokejistov potvrdil druhým miestom Jevgenij Malkin. Sedemnásťročného útočníka si vybral Pittsburgh Penguins. V prvých troch kolách si tímy NHL vybrali až 12 Rusov.

Súvisiace články