Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Zabudli doma ostaršenia

Sportnet|Publikované 4. nov 2008 o 23:00

Po príchode hokejovej výpravy HKM Humenné do Lučenca zistili východniari tragickú skutočnosť. Ostaršenia piatich, vekom ešte juniorov, ostali na

sekretariáte klubu.

HUMENNÉ. V tej chvíli sa nič nedalo robiť, pätici mladíkov sa herné povinnosti razom premenili na úlohy divákov a na ľad sa medzi jedenástich statočných Humenčanov musel postaviť vo výstroji aj tréner. "Zostavili sme dve obrany a dve útočné trojice, počas zápasu sa zranil Šalata, takže hráčsky sme tretiu pasáž dohrávali iba deviati. Posilnených domácich sme hrýzli, až tri góly z presiloviek, ktoré im rozhodca daroval, v poslednej tretine potvrdili ich víťazstvo," poznamenal na margo prehry 0:6 v Lučenci Marián Schwarzbacher. Po dvoch tretinách totiž viedli domáci iba o tri góly.

Úspešný úvod

Vstup seniorov HKM Humenné do súťaže po ročnej pauze bol rozhodne úspešný. V druholigovej spoločnosti začali zhurta, na svojom ľade porazili Gelnicu (7:2) i Sabinov (6:2). "Musím sa priznať, že s víťazstvami som ani veľmi nerátal. Predsa len, sme amatéri, o sile súperov sme nič nevedeli. Chlapci však podali odhodlané výkony, bojovali a divákov potešili hrou i výsledkom. Teší ma, že snaživo prebiehajú aj naše tréningy, účasť je, samozrejme, v medziach možností, zladiť treba pracovné či rodinné povinnosti," konštatoval po víkende už hrajúci tréner HKM Humenné.

Harcovník Šalata

Pri domácich vystúpeniach sa v humenských dresoch objavili nielen mladí odchovanci, ale aj harcovníci či hráči, ktorí v nedávnej minulosti okúsili pod Vihorlatom aj prvú hokejovú ligu. Spomenúť možno bratov Juríkovcov, Andrejka, Janáka, Mydlu či Gloda. Vlajku hokejových skúseností má na svojich pleciach Šalata. "S Igorom sme sa dohodli, keď nepodpísal profesionálnu zmluvu v Trebišove a chcel si ešte zahrať. Pre našich mladých odchovancov je to jedinečná príležitosť pochytiť nielen herný hokejový kumšt, ale aj myslenie na ľade," dodal Marián Schwarzbacher.

MARIÁN ŠKUBA

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.