Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Zabodujú dnes Spišiaci na Liptove?

Sportnet|Publikované 12. sep 2002 o 22:00

Spišská Nová Ves Najvyššia hokejová súťaž začína naberať na obrátkach. Po dvoch kolách sa dnes predstaví nováčik zo Spiša na Liptove a v nedeľu na

zimnom štadióne za Hornádom privítajú Skalicu. O príprave na dnešný zápas sme sa zhovárali s asistentom trénera HK VTJ Spišská Nová Ves Tiborom Danišom.

"Oproti Zvolenu a Košiciam očakávam zlepšenú hru. V prvom kole to bolo veľmi slabé, doma s Košicami už bolo naznačené zlepšenie. Znova pripomínam, že bude rozhodovať maximálny zodpovedný prístup, hlavne v plnení si obranných povinností. V extralige je to oveľa rýchlejšie, nechýba nasadenie a dôraz, každá chyba sa trestá gólom," uviedol T. Daniš.

Liptovský Mikuláš dobre poznáte z dvoch prípravných zápasov. Zúžitkujete tieto poznatky dnes podvečer?

"Je to len pomocný ukazovať. V príprave sa hráči len skúšajú a tie zápasy boli z našej strany na solídnej úrovni. Aj sebavedomie našich hráčov je väčšie. Hlavne sa musíme vyvarovať chýb, doslova hrubých chýb, ktoré sme robili v prvých stretnutiach."

V obrane citeľne chýba skúsený Igor Gríger, bude už dnes k dispozícií?

"V prípade Grígera je jeho liečenie dlhodobejšie. Chýbať bude aj Zajac, ktorý ma na nohe dlahu. Laštiak hral už proti Košiciam a ostatní hráči, ktorý hrali prvé dva zápasy by mali nastúpiť aj na Liptove,"

Po dvoch náročných stretnutiach je Spišská Nová Ves bez bodového zisku. Zmení sa to po dnešnom zápase?

"Boli by sme veľmi radi, keby sme si pripísali do tabuľky prvé bodíky. Všetko záleží od prístupu k hre, a keď všetci hráči si budú plniť svoje povinnosti, vtedy sa môže dostaviť aj dobrý výsledok."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.