Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

"Žabky" začínajú novú sezónu na Myjave

Sportnet|Publikované 16. okt 2007 o 22:00

RICHARD HUDEČEK, richard.hudecekkorzar.skExtraliga basketbalistiek dnes odštartuje súťažný ročník 2007/2008 stretnutiami úvodného kola. Štvrtý

RICHARD HUDEČEK, richard.hudecekkorzar.sk

Extraliga basketbalistiek dnes odštartuje súťažný ročník 2007/2008 stretnutiami úvodného kola. Štvrtý celok uplynulej sezóny ŽBK Poprad sa v ňom predstaví na palubovke Spartaku Myjava.

POPRAD. Družstvo spod Tatier vstupuje do novej sezóny s novým trénerom Štefanom Garbom, ktorý nahradil Antona Gavela st., ale i s obmeneným a omladeným kádrom.

Sadio dnes v premiére

"V druhej časti prípravy sme čakali na nové posily. K Američanke Ashley Baker pribudla pod kôš Afričanka Sadio Sangeréová, ktorá bude mať na Myjave premiéru, keďže s nami absolvovala v pondelok svoj prvý tréning. Tomuto mladému tímu by mala pomôcť, lebo má už nejaké skúsenosti, samozrejme, musí sa dostať do nášho herného štýlu. Je to atletický typ hráčky a ja verím, že nám pomôže," povedal nám tréner Popradu Štefan Garba.

Ružomberok naznačil prednosti i nedostatky

Ostatnou previerkou ŽBK pred začiatkom ligy boli dve prípravné stretnutia s Ružomberkom. Na palubovke súpera Popradčanky vyhrali a doma naopak prehrali. "Tieto zápasy nám ukázali, že v hre máme aj dobré stránky a, samozrejme, aj nedostatky. Rezervy máme na poste strednej rozohrávačky, kde je oporou Zuzka Brezániová a aj na krídle, keďže skúsená Andrea Kuklová sa k družstvu zatiaľ nepridá," ozrejmil skúsený kouč.

Ambície s otáznikom

S akými ambíciami vstupujú do novej sezóny basketbalistky ŽBK Poprad? "Sám som zvedavý, ako sa nám bude dariť, lebo v kádri máme viacero mladých dievčat z dorastu. Myslím si, že prvá trojka sa kryštalizuje dosť jasne, mali by v nej byť Kosit Košice, Ružomberok a UMB Banská Bystrica. Na štvrtej priečke by určite chcelo byť viacero tímov, vrátane nás. Myjava je pre mňa veľká neznáma, takže uvidíme. Samozrejme by sme však chceli odštartovať súťaž úspešne. Nastúpiť by sme mali v kompletnom zložení, takže so všetkými hráčkami, ktoré trénujú," dodal Š. Garba.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.