Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Zabavník verí, že sa bude zabávať aj po zápase s Českom

SITA|Publikované 2. sep 2009 o 00:00

Výkonom nenápadný, no napriek tomu vždy náš najlepší hráč, takto opísal schopnosti Radoslava Zabavníka hlavný tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Vladimír Weiss st. po prípravnom stretnutí SR na Islande (1:1) pred pár týždňami.SENEC. Obranca, alebo lepšie povedané univerzál schopný nastupovať na ktoromkoľvek poste defenzívnej formácie, by mohol byť kľúčovým hráčom aj v sobotňajšom dôležitom zápase proti Česku v kvalifikácii o postup na MS 2010.

Hráva pravidelne, ale mužstvu sa nedarí

"V posledných troch zápasoch som v klube odohral na ľavom kraji obrany, predtým som nastupoval napravo," pripomenul futbalista ruského prvoligového klubu Terek Groznyj, kde pravidelne hráva v základnej zostave. V kádri nabitom cudzincami má neustále dôveru ukrajinského kouča Viačeslava Grozného. "Na reprezentačnej úrovni som so svojimi výkonmi spokojný. V klube je to trochu iné. Síce pravidelne hrávam, ale mužstvu sa nedarí. V ostatných troch ligových dueloch sme inkasovali desať gólov, čo nie je najlepšia vizitka pre obrancu. Chcem však na to zabudnúť a sústredím sa na zápas proti Čechom. Osobne verím, že ho zvládneme. Dúfam tiež, že sa nám podarí neinkasovať a budeme mať za chrbtom nulu," nechal sa počuť čoskoro 29-ročný Radoslav Zabavník. Prezývka odchovanca košického futbalu znie "Zábava". A tú by si želali všetci slovenskí futbaloví priaznivci aj po neľahkom sobotňajšom derby s Českom. "Verím, že po zápase bude veselo. Nielen mne, ale aj celému slovenskému národu. Chceme potešiť fanúšikov víťazstvom," pokračoval optimisticky naladený bývalý hráč 1. FC Košice, MŠK Žilina, CSKA Sofia i Sparty Praha.

Chcú potvrdiť doterajšie výsledky

Slováci sú na čele 3. kvalifikačnej skupiny s dvojbodovým náskokom pred Severným Írskom a majú aj zápas k dobru. Česku patrí zatiaľ nelichotivá piata priečka a jedine víťazstvo na Slovensku ich môže udržať v hre o 1. miesto, ktoré znamená automatickú účasť na MS 2010. Dôležitosť najbližšieho duelu si uvedomuje aj Radoslav Zabavník. "Sme si vedomí toho, že máme obrovskú šancu dostať sa na svetový šampionát. Prípadný triumf nad Českom by nás jednou nohou posunul do Juhoafrickej republiky. Kvalitné výsledky z našich posledných zápasov sú záväzkom voči fanúšikom. Musíme potvrdiť svoju pozíciu v skupine aj víťazstvami s Čechmi a Poliakmi. Určite to však bude náročné," uzavrel skúsený reprezentant, ktorý sa teší podpore slovenských fanúšikov aj v ďalekom Rusku. "Slovenská firma sa podieľa na stavbe nášho štadióna v Groznom. Jej zamestnanci pravidelne chodia na zápasy a v hľadisku je vidieť aj slovenské vlajky," pridal zaujímavosť Radoslav Zabavník.

Súvisiace články