Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Zabavník berie gól na svoje tričko

Sportnet|Publikované 17. nov 2005 o 23:00

Bratislava - Mali sme na dosah víťazstvo nad Španielskom, no nakoniec sme oň prišli po chybe obrancu CSKA Sofia Radoslava Zabavníka. Práve jeden

takýto okamih môže úplne znegovať dovtedajší herný prejav. Rado podal opäť štandardný výkon, no od 71. minúty hral s pocitom viny.

"Španieli hrali to, čo potrebovali. Boli si vedomí svojho náskoku, ktorí získali doma. Rozdiel medzi oboma stretnutiami bol iba v gólovom rozdiele. My sme si v tomto súboji chceli vylepšiť renomé z prvého barážového stretnutia a nakoniec sa nám to aj podarilo. Škoda, že sme nevyhrali," zhodnotil zápas Radoslav Zabavník. Iba málo chýbalo, aby sme sa dostali do prečíslenia a následnej šance, keď v 71. minúte chcel košický futbalista z prvej prihrať do šance Hološkovi, Španieli zachytili jeho úmysel, bleskovo zaútočili, Morientes našiel Villu a štadión smútil. "Vyrovnávajúci gól beriem na svoje tričko. Po mojej zlej rozohrávke sa Španieli dostali do rýchlej kontry, z ktorej nakoniec padol gól. Je mi to ľúto, veľmi ma to mrzí." Obranná štvorica hrala v pozmenenom zložení. Po vylúčení Hada dostal na ľavej strane príležitosť Ján Ďurica, ktorý v tomto zápase nesklamal, no na začiatku mu chýbala zohratosť, na čo sme mohli doplatiť pri dvoch tutovkách Raula a Torresa. "Po našich chybách mali Španieli vyložené šance. Keby ich premenili, bolo by s nami zle. Stálo však pri nás šťastie. Tešíme sa z remízy, no podľa mňa sme mohli pokojne aj vyhrať." Oproti prvému stretnutiu sme boli ofenzívnejšie naladení, hrali sme už na dvoch útočníkoch. "Tréner Galis nás burcoval so slovami, že nemáme čo stratiť v tomto zápase. Apeloval na nás, aby sme hrali zodpovedne a ukázali divákom, že futbal vieme hrať. Aj sme to dokázali, len škoda, že sa nám stretnutie nepodarilo dotiahnuť do víťazného konca." Víťazstvo by určite bolo krajšou bodkou za dvojročnou kvalifikáciou. "Podľa mňa sme ešte mohli raz skórovať. Zaskočil nás však vyrovnávajúci gól z brejku. Ku koncu sme sa aj snažili vyvinúť na Španielov tlak a streliť víťazný gól, no nakoniec sa nám to nepodarilo. Chcem sa poďakovať fanúšikom, že v tomto nevľúdnom počasí prišli na štadión a povzbudzovali nás do poslednej minúty."

Rado si v Španielsku vytrpel zápas do poslednej minúty, lebo defenzívny štít sprava Petráš nehral dobre a pravý záložník Filip Hološko bol totálne mimo. Jeho strana tak bola preťažená. V Bratislave už bol trochu odbremenený, pretože Matej Krajčík zahral pred ním v zálohe oveľa zodpovednejšie. "Španieli hrali doma oveľa viac ofenzívnejšie. V odvete už neboli takí aktívni smerom dopredu. Mal som síce dosť práce aj tentoraz, ale myslím si, že s Filipom i Matejom sa mi hralo dobre," dodal R. Zabavník.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.