Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Za zisk jedenástich bodov jedenáste miesto

Sportnet|Publikované 13. okt 2002 o 22:00

Štítnik - V doterajšom priebehu sezóny 2002/2003 si skupine Juhozápad V. ligy nepočína nováčik súťaže TJ Baník Štítnik zle. Keby v úvode nebol platil

nováčikovskú daň, mohol mať o pár bodov viac a plávať v pokojnejších vodách priebežnej tabuľky. Séria piatich majstrovských duelov bez prehry však baníkom aspoň z časti vytrhla tŕň z päty. V každom prípade už samotný postup do regionálnej ligy je pre štítnický futbal historickým úspechom a každý fanúšik "koženej" v širokom okolí obce verí, že nebude aj posledný. Ak by totiž Štítničania napodobnili baníkov z Nižnej Slanej, ktorí museli piatoligové vody po jedinej sezóne opustiť, stratil by ObFZ Rožňava jedno miesto v tejto súťaži. Druhý okresný zástupca, FC STG Jablonov je totiž beznádejne posledný bez jediného bodu a jednou nohou už naisto vypadáva.

1. kolo: Baníci cestovali do Nálepkova, ktoré vlani skončilo na 4. mieste. Viac ako hodinu Spišiakom odolávali, ale nakoniec v priebehu desiatich minút inkasovali. Nálepkovo - Štítnik 3:0 (0:0)

2. kolo: V domácej premiére na štadióne v Kunovej Teplici si Štítnik zmeral sily s nováčikom, víťazom ObFZ Sp. Nová Ves. Viac ako 400 divákov však bolo nakoniec smutných, keď v priemernom zápase padol iba jeden gól. Štítnik - Chrasť nad Hornádom 0:1 (0:0)

3. kolo: Na ihrisku ďalšieho novica v košických Ťahanovciach boli hostia z Gemera vyrovnaným súperom a po dvoch góloch Borisa Milka v 85. a 90. minúte mali blízko k remíze, ale ofenzíva baníkov prišla pozde. Ťahanovce - Štítnik 3:2 (1:0)

4. kolo: Konečne prišlo víťazstvo. Prvé body Štítničania vydolovali doma proti ostrieľanému Vyšnému Opátskemu. Vytúžený bodový zápis v V. lige zdvihol bojovú náladu i poklesnutú morálku mužstva, čo sa ukázalo v ďalších stretnutiach. Štítnik - Vyš. Opátske 2:1 (0:0)

5. kolo: Možno trochu nečakané, ale absolútne zaslúžený bod z horúcej Spišskej pôdy. Hostia viedli gólom Michala Galla zo 49. minúty a domáci vyrovnali až v závere z penalty. Harichovce - Štítnik 1:0 (0:0)

6. kolo: Futbalisti Štítnika dokázali, že vedia hrať kvalitne a proti silnému protivníkovi zo Smižian zabodovali naplno. Gól z kopačky Petra Milka v 22. minúte stačil na víťazstvo a zisk ďalších troch bodov. Štítnik - Smižany 1:0 (1:0)

7. kolo: V gemerskom derby sa pod Soroškou presadili baníci. Plynári hrajú slabo, ale v tomto stretnutí technickejším hosťom dlho odolávali. Pod výhru rozdielom triedy sa popri hetriku Borisa Milka a jednom zásahu Lenga podpísal i gólman Almáši, ktorý po záverečnom hvizde natiahol sériu bez inkasovaného gólu na 190. minút. Jablonov - Štítnik 0:4 (0:0)

8. kolo: V úspešných výsledkoch pokračoval Štítnik aj ďalej, lenže tentoraz sa doma musel upokojiť s remízou. Konečný rezultát však ovplyvnili i zranenia v mužstve baníkov, čím sa káder značne oslabil. Vyrovnávajúci domáci gól vsietil Lukáč v 69. minúte. Štítnik - Helcmanovce 1:1 (0:0)

9. kolo: Každá séria má svoj koniec a pre Štítničanov to platilo po piatich kolách. V Kráľovciach síce viedli gólom Petra Milka, ale potom ich šťastena opustila. Spomínaný útočník baníkov zahodil jedenástku, ktorá mohla znamenať aspoň bod. Kráľovce - Štítnik 2:1 (0:1)

Po 9. kolách (včera bolo na programe už 10. a nováčik z Gemera sa predstavil v Rudňanoch) patrilo v tabuľke Štítniku so ziskom 11 bodov 11. miesto s bilanciou: 9 3 2 4 12:12. O dvanásť gólov sa podelili baníci takto: Boris Milko 6, Peter Milko 2, Marek Macko, Michal Gallo, Miloš Leng a Pavol Lukáč po 1.

doma: 4 2 1 1 4:3 7

vonku: 5 1 1 3 8:9 4

Do skončenia jesennej časti sa Štítnik predstaví doma proti exštvrtoligistovi zo Spišských Vlách, potoch cestuje do Prakoviec a polovicu sezóny ukončí v domácom prostredí so Šacou, ďalším bývalým účastníkom IV. ligy. Nebudú to pre futbalistov Štítnika ľahké duely, keď určite budú hrať oslabení o skúseného Spišáka, ktorý za červenú kartu v 9. kole dostal stop na štyri stretnutia.