Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Za vylúčením Miroslava Soviča treba hľadať skrat a podráždenosť zo zbabraného priebehu

Sportnet|Publikované 4. nov 2002 o 23:00

Košice - V desaťročnej histórii 1. FC Košice ešte tigri ani raz neinkasovali v jednom stretnutí sedem gólov. "Podarilo" sa im to až naposledy na

Tehelnom poli, keď podľahli Slovanu 2:7. Kapitán oranžovo-čiernych Miroslav Sovič (na snímke) už pri poslednom góle domácich nebol, lebo po oplácaní musel v 75. min. predčasne pod sprchy.

Rozpomeniete sa, po koľkýkrát ste videli červenú kartu?

"Myslím si, že to bola tretia alebo štvrtá."

Čo sa vlastne stalo?

"Dokopy nič. Mal som toho všetkého už dosť. V I. polčase sme hrali veľmi dobre a Slovan z nás bol nešťastný. Potvrdil mi to i Peťo Dzúrik, ktorý poznamenal, že nevedeli, kam skôr majú skočiť. Hrali sme v tom čase výborne. Priebeh zápasu potom ovplyvnilo zranenie Maťa Obšitníka, keď ho už v 29. minúte museli striedať. Viedli sme 1:0 a zo zápasu, ktorý sme mohli vyhrať sme vyfasovali debakel tento moment vlastne ovplyvnil moju podráždenosť. Nevedel som sa s tým zmieriť. Bol to skrat z mojej strany. Mrzí ma o to viac, že teraz hráme dôležité zápasy najbližšie privítame Ružomberok a o dva týždne sa doma stretneme s Trenčínom. Obe mužstvá sú v tabuľke pod nami, takže pôjde o šesťbodové zápasy, v ktorých musíme vyhrať, aby sme boli počas zimy v pokoji. Mrzí ma aj to, že som sa nechal hlúpo vylúčiť už za rozhodnutého stavu. Lenže ja som reagoval tak, ako som to cítil, žiaľ... Za minútu som to hneď aj oľutoval, ale bolo už neskoro. Teraz viem, že si asi do konca jesene nezahrám. Z toho som veľmi sklamaný."

Predpokladáte, že dostanete trest na tri zápasy, ako Varadin, ktorý tiež oplácal?

"Bol by som rád, keby som stál tri zápasy."

Psychické vypätie z vašej strany bolo asi enormné, keď ste takto zareagovali...

"Úplne. Chceli sme sa ukázať na Slovane. Fakt sme hrali od začiatku výborne, viedli sme, mal som ešte jednu šancu. Škoda, že som loptu netrafil lepšie okolo brankára. V televízii túto šancu ani neukazovali, lebo sú sústredili len na excelentný výkon Slovana, čo je úplný nezmysel. Je to však ´klasičák´, s ktorým sa musíme zmieriť Bratislava vždy bude Bratislavou. Potom po nejakej nekoncentrovanosti sme dvakrát inkasovali. Najprv prišla lopta do šestnástky, Peťo Dzúrik hlavičkou vyrovnal, potom sa Vittek v šestnástke otočí, nik ho nezdvojí a zo zápasu, v ktorom máme zabodovať, opäť prehrávame 1:2... Stalo sa to už po miliónty-krát a ja som to už nezvládol."

Po prvej štvrtine ste nechceli odpovedať na otázku, aké ambície môže mať 1. FC. Odpoveď ste si nechávali až po sérii ťažkých zápasov vonku, potom že sa vyjadríte ako na tom tento tím je. Mužstvo ťahá neúspešnú sériu, je v kríze, v druhej štvrtine získalo zo šiestich zápasov len bod. Ukazuje sa teraz podľa vás, na čo má tento kolektív, aká je jeho sila?

"Teraz sa to ukazuje. Myslím si, že náš najväčší problém je v obrane, v defenzívnej hre celého mužstva. Pokiaľ sme strieľali góly a v zápasoch sme bodovali napríklad, keď sme doma dostali tri góly od Interu - tak sa to ešte nejako dalo zaplátať, lebo sme víťazili vonku. Teraz však nestrieľame veľa gólov a situácia sa mení, zápasy prehrávame. Obranná hra nebola nikdy dobrá."

Zavládlo veľké sklamanie vo vašom vnútri po tejto sérii neúspešných výsledkoch i výkonoch?

"Určite. Čakal som, že taká séria môže prísť, ale isto som nečakal, že bude trvať toľko zápasov bez víťazstva, koľko trvá. Som sklamaný."

V tejto ťažkej situácii, v ktorej sa v súčasnosti mužstvo nachádza, zvyknete starší hráči suplovať trénera v šatni a zvýšiť hlas?

"Samozrejme. Myslím si, že je potrebné niekedy zvýšiť v šatni hlas. Pochopiteľne, vždy je potrebné nájsť nejaké merito, aby to nevyznelo prehnane, ale určite musíme trénerovi aj v týchto momentoch pomôcť. Ja som mu až tak veľmi ´pomohol´, že som sa nechal vylúčiť. Hlas je však v niektorých momentoch potrebné zvýšiť, lebo chyby sa opakujú a nemôže to tak ísť do nekonečna. Ja to tomu nerozumiem."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.