Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Za úspechmi Djokoviča je aj zmena jedálneho lístka

SITA|27. apr 2011 o 12:21

Srbský tenista Novak Djokovič naznačil, že jedným z dôvodov jeho tohtoročných úspechov môže byť zmena stravovacích návykov.

BELEHRAD. Srbský tenista Novak Djokovič naznačil, že jedným z dôvodov tohtoročných úspechov môže byť zmena stravovacích návykov, keď do jeho zázemia pribudol odborník na výživu a fitnes Igor Cetojevič.

"Vykonal skvelú prácu, keď mi zmenil jedálny lístok. Prišli sme totiž na to, že som alergický na niektoré látky ako napríklad glutén. Trochu som zhodil, ale len mi to pomohlo, pretože môj pohyb je teraz výbušnejší a fyzicky sa cítim skvele. Obklopuje ma výborný realizačný tím. Mám voči jeho členom bezvýhradnú dôveru a naplno plním ich inštrukcie," povedal Djokovič na tlačovej besede pred svojím vstupom do turnaja ATP Serbia Open na antuke v rodnom Belehrade.

"Veľa ľudí rozvíja rôzne úvahy o mojom tajnom recepte na terajšiu dobrú formu, ale niet čo skrývať. Išlo o drobné kamienky mozaiky, ktoré po rokoch tvrdej práce postupne začali do seba zapadať a teraz zbieram úrodu. Dozrel som ako človek i hráč. Mám viac sebadôvery i stability ako kedykoľvek predtým a som v stave nezachvieť sa proti tým najlepším súperom za akýchkoľvek okolností. V minulosti to tak nebolo a uvedomoval som si, že potrebujem väčšiu konzistenciu a psychickú vyrovnanosť proti Rogerovi či Rafovi v pokročilých fázach grandslamových turnajov," uznal zverenec Mariána Vajdu Djokovič, ktorý má v tejto sezóne aj s Hopmanovým pohárom singlovú bilanciu 27:0 a celkovo ťahá sériu 29 úspechov.

Druhý muž svetového rebríčka Djokovič mal v 1. kole v srbskej metropole ako jednotka turnaja voľno, v osemfinálovom 2. kole si v stredu zmeria sily s rumunským kvalifikantom Adrianom Ungurom.

Súvisiace články