Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Za Tatran hrali Chorváti aj Slovinec

Sportnet|Publikované 25. júl 2008 o 22:00

Dnešným dňom končí pobyt prešovských hádzanárov pri Jadrane. Výprava Tatranu Prešov sa po dvoch týždňoch strávených na sústredení v chorvátskom

prímorskom letovisku Biograd na Moru vracia domov.

PREŠOV. Slovenský majster odohral počas sústredenia aj tri prípravné stretnutia. V prvom zdolal RK Kaštela 48:21, v druhom Biograd 55:30, v treťom RK Šibenik 45:22 (25:13). Posledný prípravný duel mali Prešovčania odohrať s mužstvom najvyššej chorvátskej súťaže RK Zadar. Tento klub sa však dostal do problémov a mužstvo sa mu rozpadlo. Preto hral Tatran napokon so Šibenikom.

Z Biogradu, Jeruzalema a Záhrebu

Ako sme už informovali, na sústredenie k Jadranu cestovali prešovskí hádzanári bez svojich brankárov. Meluš sa podrobil operácii kolena, Popčák mal reprezentačné povinnosti, Bakša s Kaminským zase iné. V troch prípravných dueloch teda tréner Tatranu Rastislav Trtík mal k dispozícii miestneho gólmana Tomislava Tomiča. V poslednom k nemu pribudol Tomislava Balant. Slovinec, momentálne hráč izraelského Ormozu Jeruzalem. Do zeleno bieleho sa proti Šibeniku navliekol aj Danijel Duvnjak z Medveščaku Záhreb. Hral na pravej spojke a uviedol sa jedným gólom. Prešov: Tomič, Balant Duvnjak 1, Marušák 1, T. Mažár, 3, Huňady 4, Mi. Urban 3, Geci 2, Pekár 6, Fuňak 7, Radčenko, Tumidalský 6, Mikéci, Kozlov 9, Dudáš 3.

Pred Nemeckom dvakrát s Karvinou

Hádzanári Tatranu Prešov budú po návrate v príprave pokračovať na palubovke Tatran handball arény. V utorok a v stredu (29.-30.júla) si v nej skrížia zbrane s českým šampiónom HC Baník Karviná. Na budúci mesiac sa slovenský majster a víťaz českej Zubr extraligy predstaví na silno obsadenom medzinárodnom turnaji Sparkassen cup 2008 v Nemecku. Cestou naň (10.augusta) odohrajú Prešovčania prípravný medzinárodný duel s poľským vicemajstrom a účastníkom Ligy majstrov Zaglebie Lublin.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.