Streda, 22. septembra, 2021Meniny má Móric

Za smrť hrozí strata bodov

Sportnet|29. nov 2004 o 00:00

SAO PAULO - Brazílsky futbalový klub môže po októbrovej smrti obrancu Serginha prísť až o 24 bodov i o šancu získať prvý ligový titul v histórii. Najvyšší športový súd v krajine rozhodol, že Sao Caetano môže prísť o 24 bodov, ak sa dokáže, že prezident .

Posledná rozlúčka so Serginhom. FOTO - REUTERS

SAO PAULO - Brazílsky futbalový klub môže po októbrovej smrti obrancu Serginha prísť až o 24 bodov i o šancu získať prvý ligový titul v histórii. Najvyšší športový súd v krajine rozhodol, že Sao Caetano môže prísť o 24 bodov, ak sa dokáže, že prezident a lekár klubu sú zodpovední za Serginhovo úmrtie.

Obranca brazílskeho tímu skolaboval 27. októbra v druhom polčase súboja proti Sao Paulu. Lekári po prevoze do nemocnice mohli už iba skonštatovať jeho smrť. Podľa policajných informácií sa nad prezidentom Nairom Ferreirom a lekárom Paulom Fortesom vznáša hrozba žaloby zo zabitia. Obaja údajne vedeli, že Serginho má problémy so srdcom a napriek tomu ho nechali ďalej hrať. V prípade, že sa potvrdí vina Ferreiru a Fortesa, hrozí obvineným až 20-ročný pobyt za mrežami. Podľa vyjadrení oboch podozrivých o tom, že život obrancu je v ohrození, nevedel nikto v klube. Právny zástupca tímu Sao Caetano Joao Zanforlin si myslí, že "by bolo absurdné odobrať klubu body za úmrtie".

Sao Caetano, druhý tím brazílskej ligy v rokoch 2000 a 2001, je štyri kolá pred koncom sezóny na piatej priečke 24-člennej ligovej tabuľky, keď na vedúce Atletico Paranaense stráca sedem bodov. (tasr)

Súvisiace články