Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Za šancu sa Wesselényi odvďačil výbornými výkonmi

Patrik Wesselényi v Trebišove patril k ťahúňom mužstva. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 10. apr 2013 o 22:00

V záchranárskych bojoch urobil pre trebišovský hokej kusisko práce a prispel k udržaniu tímu v prvej lige.

TREBIŠOV. V záchranárskych bojoch urobil pre trebišovský hokej kusisko práce a výraznou mierou prispel k udržaniu tímu z juhu Zemplína v prvej hokejovej lige.

Do mužstva síce prišiel až v druhej polovici súťaže, ale okamžite sa zaradil medzi najproduktívnejších hráčov HK. V novom roku si na svoje konto pripísal najviac bodov a aj najčastejšie napínal súperove siete. Reč je o Patrikovi Wesselényim.

Odchovanec kežmarského hokeja mal pred sezónou „nakorčuľované“ do extraligy. V Poprade, ktorý je jeho kmeňovým klubom, bol počas celej prípravy, odohral prestížny Tatranský pohár, no tesne pred ostrým štartom súťaže spolu s ďalšími mladíkmi pod Tatrami skončil, pretože do tímu pribudli skúsení hráči.

„Putoval som do Prešova, ale pribrzdilo ma zranenie ramena, kvôli ktorému som vynechal niekoľko zápasov. A aby toho nebolo málo, tréner Čontofalský na lavičke HC 07 skončil, nahradil ho Ján Faith, s ktorým sme si nesadli,“ prezradil P. Wesselényi.

Príležitostí v Šariši dostával čoraz menej, a keď do už beztak nabitého prešovského kádra pribudli ďalší skúsení hráči, jeho misia v klube bola na konci. „S vedením sme sa dohodli na rozviazaní zmluvy. Tak som si mohol hľadať nový klub.“

V Trebišove pookrial

Pre hokejistu nie je nikdy príjemné, ak sa počas rozbehnutej sezóny ocitne bez klubu. Iba 20-ročnému šikovnému krídelníkovi krátko po Novom roku podali pomocnú ruku Trebišovčania, ktorým sa odvďačil výbornými výkonmi. V 24 zápasoch v drese HK nazbieral 29 kanadských bodov, keď strelil 12 gólov a na 17 prihral.

„Za šancu sa chcem Zemplínčanom poďakovať. Pôsobenie v Trebišove hodnotím lepšie ako v Prešove. Hral som v prvom útoku, na ľade som sa objavoval oveľa častejšie, čo je pre mladého hráča dôležité, aj partia bola výborná. Ale tá bola aj v Šariši,“ poznamenal rodák zo Spišskej Belej, ktorý v barážovej sérii strelil Dolnému Kubínu 4 góly. „Celkovo mohlo byť na mojom konte viac bodov aj gólov, ale aj tak som spokojný.“

Otvorená budúcnosť

P. Wesselényi, ktorý v mládežníckom veku pôsobil aj v Spišskej Novej Vsi a Poprade, má už niekoľko dní po sezóne a momentálne si užíva zaslúžené voľno. Čochvíľa však začne s prípravou na ďalší súťažný ročník.

„Trénovať budem pravdepodobne individuálne. Moja budúcnosť je otvorená, ešte neviem, kde budem pôsobiť. Rád by som vyskúšal zahraničie, ale ak by prišla ponuka z našej extraligy alebo z popredného celku prvej ligy, určite by som ju neodmietol,“ skonštatoval na záver debaty.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.