Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

"Za prenájom či odpredaj zahlasujem," odkazuje radný F. Husovský

Sportnet|Publikované 27. nov 2004 o 00:00

Prešov Diskusie na tému vzostupu či pádu prešovského futbalu v priebehu včerajška naberali na obrátkach. Nie všetky názory môžeme ale zverejniť.

Pravdupediac, drvivá väčšina z nich prichádza zo strany futbalovej verejnosti. Vždy sa však patrí dať priestor aj druhej strane. Nám sa ozval radný František Husovský, ktorý názorovú mašinériu svojimi vyjadreniami vlastne aj na stránkach nášho denníka spustil…

"Minulý pondelok, kedy sa mestské zastupiteľstvo zaoberalo aj prevodom majetku mesta do spoločnosti Tatran Reál, a.s. Prešov, som bol oslovený na brífingu, aby som sa ako poverený zástupca za poslanecký KDH vyjadril k tejto veci. Medzi iným som povedal aj to, čo spôsobilo taký mediálny rozruch," netají F. Husovský (na snímke vpravo). "Iste, pozemky, o ktorých prevod sa jedná, nie sú majetkom KDH. Je to mestský majetok a my poslanci máme za povinnosť zodpovedať za hospodárenie s ním. K tomu, že ľudia, ktorí pracujú v prešovskom futbale v súčasnosti nie sú dôveryhodní, som dospel aj po predložení materiálov z dozornej rady FC Tatran Prešov, vypracovanej 30.6.2004. Okrem iného sa v nej hovorí o konkrétnych nedostatkoch. Tie mali byť odstránené v stanovenom termíne. Nestalo sa, ako uvádza predseda DR F. Smolko. Šlo tam o medzery vo vedení účtovníctva, personálnych otázok, neboli vyjasnené vzťahy medzi FC Tatran Prešov a. s. a Občianskym združením Tatran Prešov vo finančných i majetkových vzťahoch a ďalšie nedostatky. Napríklad, že načas nebolo podané daňové priznanie. Všetky zistenia chcela dozorná rada vyhodnotiť na ďalšom zasadnutí po predložení účtovnej uzávierky a výročnej správy auditu, ku ktorým sa má DR vyjadriť. Táto však tieto materiály nedostala, preto nemohla prijať žiadne uznesenie. Pripomenula, že právny stav k 30. 6. 2004 v riadení a správe FC Tatran Prešov sa nezmenil." To vravíte o tom čo bolo, no problémom je to, čo sa v klube chystá, za účasti nových významných podnikateľských subjektov… "O nových ľuďoch sa nemôžem vyjadriť. Osobne ich dobre nepoznám. Poznám však ich podnikateľské výsledky. Tie sú ozaj dobré. Ide o to, že my im máme zveriť majetok mesta vo výške devätnásť miliónov slovenských korún. Zase do rúk ľudí, ktorí takto hospodária." Lenže tu sa hovorí už o iných ľuďoch, na ktorých máte, ako sám vravíte, už iný pohľad… "Ak by sme mali záruku, že noví ľudia sa budú venovať len a len futbalu, prosím. Osobne sa nebránim vstupu mesta do prešovského futbalu. Ten sme napokon odsúhlasili. Ide však o formu, spôsob prevodu majetku mesta. Nech ide trebárs do prenájmu za korunu na 49, či 99 rokov. Prípadne nech bude tento majetok odpredaný za dohodnutú cenu. Môže byť aj polovičná alebo štvrtinová ako som uviedol." V pondelok zasadnutie MsZ v Prešove by malo rozhodnúť svojim spôsobom o budúcnosti prešovského futbalu. Zahlasujete, pán Husovský, za alebo proti? "Ak budú podmienky splnené v zmysle ako naznačujem, pozemky pod štadiónom pôjdu do prenájmu alebo do predaja, v takom prípade budem hlasovať za. V opačnom prípade navrhovaný materiál nepodporím. Na záver by som navrhol, aby sme si všetko nechali ešte uležať v hlavách. Aj výstupy, ktoré predpokladám, že v pondelok vyjdú z ostatných klubov a na definitívu si potom počkajme na prvé budúcoročné zasadnutie mestského zastupiteľstva. Podľa mňa, dovtedy nám nič neutečie."

Súvisiace články