Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Za premiérový gól Sabol rád zaplatí

Autor prvého gólu. Ľ. Sabol sa ním prezentoval v drese Prešova v novom ročníku. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 16. sep 2013 o 22:00

Druhá najvyššia hokejová súťaž má za sebou úvodné dve kolá, ktoré sa uskutočnili v obrátenom poradí.

Takže v otváracom zápase, ktorý bol súčasťou 2. kola, kolektív HC Prešov 07 dominoval v závere uplynulého týždňa na ľade Liptovského Mikuláša 2:0. Na góly chudobné stretnutie hostia zvládli perfektne, hoci im priali aj okolnosti, lebo Liptáci sa nevedeli v koncovke presadiť aj pričinením výborného brankára Martona. Autorom prvého gólu zverencov trénera Branislava Kohutiara bol skúsený útočník Ľubomír Sabol.

PREŠOV. Potešilo ho to, no ešte viac to, že mužstvo vykročilo do sezóny víťazne.

Pre jednu z posíl HC 07 to bol výborný vstup do súťažných zápolení. „Však mi to chlapci i spočítajú,“ pousmial sa 32-ročný borec a narážal na to, že gólová premiéra ho bude stáť nejaký príspevok ako prískočné.

„Aká je taxa, to ani sám presne neviem, jednotlivé cifry nosí v hlave náš pokladník Erik Kmeť. To ale nie je dôležité, hlavná vec, že mi to vyšlo a získali sme plný bodový úlovok.“

Ľubo skóroval v presilovke - strelou od modrej. „Takže som mal i trošku šťastie,“ uviedol skúsený borec, ktorý v uplynulých dvoch ročníkoch pôsobil v Bardejove.

Tam sa nedohodol na pokračovaní angažmánu, a tak sa ozýval prezidentovi prešovského klubu. Slovo dalo slovo, a tak sa ocitol v novom prostredí.

U susedov pomohol kolektívu až k účasti v baráži o postup do extraligy, trúfa si na to isté aj teraz? „Bolo by to fajn, keby to vyšlo i v Prešove a dostali sme sa aspoň do finále. Lenže sezóna je dlhá a sám som zvedavý, ako nám to pôjde.“

Nateraz si zvyká na zaradenie, spoluhráčov, hoci to, že ešte nemôžu hrať ďalšie posily Halás (v príprave s ním nastupoval v jednej lajne) s Knapom, narúša zámery kouča pri zostavovaní jednotlivých formácií.

Možno i preto druhé vystúpenie Prešovčanov v domácej premiére proti Trnave už nebolo také vydarené.

Smoliarsky moment

V nedeľňajšom meraní síl bolo niekoľko okamihov, keď sa lámal chlieb. Hostia sa ujali vedenia v prvej tretine.

V druhej domáci pridali, vyrovnali a v 40. minúte získali jednogólový náskok (Ľ. Sabol mal asistenciu).

Lenže poľavili v koncentrácii a 17 sekúnd pred sirénou bol stav zmierlivý. „To bol smoliarsky moment, škoda toho gólu. Zase nás uzemnil.“

V poslednom dejstve potom hostia znovu na začiatku skórovali a neskôr ešte zúročili presilovku. Tak spečatili osud stretnutia.

Prešovčanov prenasledujú i zranenia, v L. Mikuláši doplatil na to Kivader, naposledy zase Horváth.

Hoci sa súťaž len rozbieha, víťazstvá mužstvu pomáhajú. Zvlášť doma a z toho dôvodu Šarišania zostali naposledy zaskočení.

„Chceli sme sa v dobrom svetle ukázať pred naším fanúšikom, škoda, že to nevyšlo. Nič sa však nedeje, čaká nás ešte veľa zápasov. Už najbližšie zajtra proti slovenskej osemnástke musíme zabrať,“ poznamenal Ľ. Sabol.

Pripomenul však i to, že nemožno mladíkov v ničom podceniť, čo dokázali víťazstvom nad Michalovcami. „Každý súper vie korčuľovať a ťažko teraz hľadať vyslovených favoritov. Na začiatku sezóny možno očakávať aj prekvapenia a nečakané výsledky, preto si treba dávať pozor na zakolísania a hlavne individuálne chyby, ktoré sa nevyplácajú,“ pripomenul známy hokejista.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.