Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Za premiérový gól Milý rád prispeje do kasy

Mladý útočník zbiera cenné skúsenosti. J. Milý (v strede) by si mohol zahrať aj zajtra proti Nitre. (Autor: tasr)
Patrik Fotta|Publikované 17. feb 2016 o 23:00

Hokejisti HC Košice sa po reprezentačnej prestávke vrátili do zápasového kolotoča duelom v Banskej Bystrici.

Zverenci trénera Čadu podľahli baranom 2:3. Za oceliarov skórovali Varga a Milý, pre ktorého to bol premiérový gól v košickom drese. Meno mladého 19-ročného útočníka už visí v košickej kabíne na nástenke ako pripomienka, aby nezabudol prispieť do klubovej kasy.

KOŠICE. Prvá tretina vyšla košickým hokejistom podľa predstáv, keď išli do šatní za dvojgólového vedenia, ku ktorému presným zásahom prispel aj prešovský rodák.

„Pred tým gólom mali domáci celkom dobrý tlak v našej tretine, kde nás držali asi štyridsať sekúnd. Potom sa nám podarilo získať puk a Edo Šedivý mi to perfektne prihral, pričom ja som sa snažil obstreliť jedného hráča. Puk sa potom následne odrazil predo mňa a napokon to tam padlo z dorážky,“ povedal pre Korzár Juraj Milý.

Radosť mu pokazila prehra

Bezprostredná reakcia po góle bola, aj vzhľadom na stav, mimoriadne pozitívna. „V tom momente som sa veľmi potešil, bol to skvelý pocit, pretože sme viedli 2:0 a dosť nám to pomohlo. Po zápase ma ale mrzelo, že sme to nedotiahli do víťazného konca,“ skonštatoval Milý.

Puk mu doniesol spoluhráč, ktorý by o strieľaní gólov mohol pokojne napísať knihu. „Zobral mi ho asi ten najskúsenejší hráč v tíme, Peťo Bartoš, ktorý mi ho potom priniesol. To bolo od neho pekné a som mu za to vďačný.“

Richard Jenčík ako klubový pokladník už od mladého strelca očakáva príspevok.

„Všimol som si, že som už napísaný na nástenke u nás v šatni, takže uvidíme, budem to musieť vyrovnať. Neviem presne, koľko to je, ale určite rád prispejem do klubovej kasy,“ povedal Milý.

Zranení Bartánus a Bicek uvoľnili miesto

Z Banskej Bystrice si síce oceliari víťazstvo nepriviezli, no na čele majú stále solídny 5-bodový náskok.

„Myslím, že to bol veľmi vyrovnaný zápas. Viedli sme 2:0 a boli sme v hernej pohode. V druhej tretine oni dali gól, ktorý ich trošku nakopol a potom pridali ďalšie dva. My sme išli do tretej tretiny s tým, že chceme ubojovať víťazstvo. Bohužiaľ, aj taký je hokej, stáva sa to.“

V piatok nastúpia Košičania na domácom ľade v Steel Aréne od 17.30 h proti Nitre. Talentovaný útočník však ešte nevie, či bude na stretnutie nominovaný.

„Zatiaľ neviem, ako to bude, aj keď máme pár zranených hráčov ako Bartánus a Bicek. Možno teda v zostave nejaké miesto bude, ale je to na tréneroch, ako sa rozhodnú,“ povedal Milý.

Do tímu oceliarov sa mu podarilo rýchlo začleniť a pomohli mu v tom najmä spoluhráči.

„Nemôžem povedať nič zlé. Na to, akí kvalitní sú to hráči, jednak tí skúsení, ale aj tí mladší, sú veľmi skromní a všetci na tréningoch makajú. Je to pre mňa veľká škola a cenná skúsenosť, učiť sa od nich,“ skonštatoval Milý.

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.