Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Za polárnym kruhom hrávala Maksimenková s chlapcami

Sportnet|Publikované 12. nov 2002 o 23:00

Košice - Na skúšku do basketbalového klubu Delta V.O.D.S. Košice prišla prednedávnom v tichosti, ale v poslednom pohárovom zápase s Dinamom Moskva o

sebe dala vedieť. Ruská posila košického klubu Svetlana Maksimenková si prvýkrát obliekla žlto-modrý dres pred týždňom a pol v ligovom zápase v Ružomberku. Na pôde majsteriek to bol pre ňu ozajstný krst ohňom, zaznamenala v ňom len 2 body. Už o štyri dni však súboji Európskeho pohára s Dinamom predviedla, že nie náhodou reprezentovala Rusko v kategórii do 20 rokov i v mládežníckych výberoch. Silného súpera sa nezľakla, nastrieľala pekných 19 bodov a bola naozaj platnou hráčkou Delty. Okrem nej však v Moskve zabrala už len Škvareková, a tak Košičanky prehrali. Dvadsaťročná krídelníčka prišla z moskovského Spartaka a v Delte si od nej sľubujú, že bude platnou posilou.

"Vybavujeme jej pracovné povolenie, pretože, pretože momentálne má iba víza na 60 dní. V Moskve si výrazne zapýtala o miesto v základnej zostave a myslím, že spolu so Škvarekovou by mohla byť ťahúňkou družstva," povedal nám generálny manažér Delty D. Jendrichovský.

"Od začiatku sezóny sme čakali na doplnenie kádra, stále sme vraveli, že nám chýba jedna kvalitná krídelníčka. Pevne verím, že Maksimenková splní tieto požiadavky, zvýši konkurenciu v družstve a bude platnou posilou. Prvý zápas v Ružomberku ej ešte nevyšiel, ale v Moskve hrala dobre," vyjadril sa na margo novej posily spoza hraníc tréner Košičaniek Ján Krajňák. Maksimenková ho počas skúšky upútala pomerne rýchlo, a tak ju Delta hneď dopísala na súpisku. "To, že sa podarilo rýchlo vybaviť papiere, je zásluhou dobrej práce nášho manažéra Daniela Jendrichovského a riaditeľa Mariána Matyáša, ktorí to veľmi dobre zmenežovali a vďaka nim sa to podarilo promtne vybaviť. Od prvých chvíľ sme na tréningoch videli, že basketbal hrať vie. Dokáže hodiť trojku, vniknúť pod kôš i poctivo brániť. Keď prešla mládežníckymi výbermi v Rusku, nemôže to byť slabá hráčka. Vyzerá, že má aj dobré povahové vlastnosti. Ináč, je to zaujímavá postava, pretože pokiaľ viem, do svojich štrnástich rokov bývala za polárnym kruhom a hrávala len za chlapcov, pretože dievčenské družstvo tam zrejme nemali. V šesnástich potom odišla do moskovského Spartaka." Možno aj preto sa dokázala tak dobre pobiť s vysokými a kvalitnými hráčkami Dinama, ktoré vzbudzujú rešpekt. "Áno, navyše, v hľadisku mala aj kamarátky, ktoré ju povzbudzovali."

Maksimenková je po Chorvátke Simone Šodovej druhou zahraničnou hráčkou v kádry Delty. Od legionárok sa vždy čaká, že budú o tretinu lepšie ako domáce hráčky. "Nerád by som to všetko zakríkol, uvidíme, ako bude zvládať ďalšie ťažké zápasy, pretože je to mladá hráčka. Budúcnosť má ešte len pred sebou a určite sa bude postupne zlepšovať," dodal J. Krajňák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.