Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Za neúspech proti Slovinkám Slovenky draho zaplatia, Derfényi rokuje

TASR|Publikované 14. jún 2002 o 19:14

Salzburg 14. júna (TASR) - Slovenské hádzanárske reprezentantky sa v piatok po rokovaní kongresu EHF v rakúskom Salzburgu dozvedeli mená súperiek v ...

Salzburg 14. júna (TASR) - Slovenské hádzanárske reprezentantky sa v piatok po rokovaní kongresu EHF v rakúskom Salzburgu dozvedeli mená súperiek v prvej fáze kvalifikácie o postup na svetový šampionát v decembri 2003 v Chorvátsku. Žreb Slovenkám nebol naklonený, v 2. kvalifikačnej skupine sa stretnú s reprezentantkami Turecka, Macedónska a Azerbajdžanu.

Prvá fáza kvalifikácie sa hrá v troch štvorčlenných skupinách, jej jednotlivé stretnutia sú naplánované na november a december tohto roku. Hrací systém určuje, že Slovenky sa stretnú so súperkami dvakrát - doma i vonku. Zo štvorčlenných skupín postúpia do druhej play off fázy, ktorá sa bude hrať v máji roku 2003, prvé dva tímy.

"Skutočne neviem, čo mám k tomuto žrebu povedať. Videla som hrať iba turecké juniorky, Macedónsko určite nebude ľahší súper ako Slovinsko, s ktorým sme pred nedávnom neuspeli. Češky sa cez Macedónky na majstrovstvá Európy ale dostali. A o Azerbajdžane už neviem vôbec nič. Dnes už ale na ľahkého súpera nenarazíme na žiadnej úrovni," povedala trénerka slovenskej reprezentácie Viera Zaťková.

Prezident Slovenského zväzu hádzanej Pavol Derfényi, ktorý bol v piatok svedkom žrebovania v Salzburgu k výsledku žrebu povedal: "V kvalifikácii na ME so Slovinskom sme zbabrali veľkú šancu a osud nás za to kruto potrestal. Naši súperi nie sú ani tak problémom po stránke herného prejavu, ale z hľadiska veľmi vysokých finančných nákladov. Ešte počas víkendu sa pokúsim stretnúť s predstaviteľmi zväzov našich súperov a dohodnúť možnosti, pri ktorých by sa oba zápasy odohrali na slovenskej palubovke. Veľa však pre naše plány napovie aj sobotňajšie žrebovanie kvalifikácie ME 2004 mužov."

Zloženie jednotlivých kvalifikačných skupín:

1. skupina: Bulharsko, Poľsko, Grécko, Švajčiarsko

2. skupina: Slovensko, Turecko, Macedónsko, Azerbajdžan

3. skupina: Portugalsko, Taliansko, Bosna a Hercegovina, Litva

Súvisiace články