Za narazenie hlavy o mantinel dostal hráč v NHL stop na 5 zápasov

(Autor: SITA/AP)
TASR|19. okt 2013 o 12:31

Lapierre musí okrem dištancu aj zaplatiť pokutu 28-tisíc dolárov.

NEW YORK. Hokejista St. Louis Blues Maxim Lapierre dostal od disciplinárnej komisie zámorskej NHL päťzápasový dištanc za zákrok na obrancu Dana Boylea v utorkovom zápase proti San Jose. Informovala o tom agentúra Reuters.

K zraneniu došlo v prvej tretine duelu hranom na ľade Blues, keď Lapierre pri naháňačke za pukom zozadu tvrdo narazil Boylea. Zadák Sharks si pritom udrel hlavu o mantinel, zostal niekoľko minút ležať na ľade a nakoniec ho museli odviesť z hracej plochy na nosidlách. San Jose vyhralo duel 6:2.

Lapierre dostal od rozhodcov päťminútový trest za narazenie na mantinel a putoval predčasne pod sprchy. Dvadsaťosemročný útočník sa chcel za tvrdý "hit" ospravedlniť, no Boyle neodpovedal na jeho telefonáty.

"Je to ťažký deň preňho i jeho rodinu. No skúsim mu zavolať neskôr, keď bude vhodnejšia chvíľa," uviedol 28-ročný útočník "bluesmenov", ktorý okrem suspendácie dostal aj pokutu 28-tisíc dolárov.

Domov»Hokej»NHL»Za narazenie hlavy o mantinel dostal hráč v NHL stop na 5 zápasov