Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Za Nagyom je diera, Slovanu chýbajú aj góly obrancov

Pascal Pelletier (uprostred) z Medveščaku Záhreb a hráči Slovana Tomáš Surový (vpravo) a Ivan Baranka v zápase v Záhrebe 14. októbra 2014. (Autor: TASR/Hina)
Karol Svozil|Publikované 15. okt 2014 o 17:12

Hokejisti z Bratislavy síce prehrali posledné tri zápasy, no v tabuľke sú na tom dobre.

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava prehrali tri zápasy po sebe a najmä v útoku pôsobia čoraz bezradnejšie.

Nový tréner Petri Matikainen pritom pri svojom nástupe na lavičku Bratislavčanov sľúbil v podaní tímu viac útočný hokej a to najmä doma.

Zatiaľ mu to vyšlo iba proti Rige (5:1). So Záhrebom (1:4) a Jokeritom (2:4) domáce zápasy prehral a v útoku boli belasí jaloví.

Tlak, šance a... znova nič

"Máme za sebou náročný program, odohrali sme päť zápasov za desať dní, čo je na našich najvyťažovanejších hráčoch vidieť, zranenia trápia troch našich útočníkov," povedal Matikainen pre hcslovan.sk po poslednej prehre 0:1 v Záhrebe.

"Zápas z našej strany zlý nebol, škoda nevydarenej koncovky, ktorá nás stála body," povedal útočník Andrej Šťastný, ktorý dal v sezóne v 10 odohratých zápasoch dva góly.

"Frustrujúca prehra. Boli sme lepším tímom, mali často puk na hokejke, vytvorili si veľký tlak, niekoľko čistých šancí, no neskórovali sme," povedal pre stránku Slovana Žiga Jeglič, ktorý dal dva góly v 16 zápasoch.

Príliš sa nedarí ani ďalším útočníkom. Tomáš Surový dal v 16 zápasoch jeden gól, Tomáš Netík dva. V 14 zápasoch dal dva góly Libor Hudáček. Rok Tičar v 15 dokonca ani jeden.

Góly však nedávajú ani obrancovia. Jediným skórujúcim bekom v 16 odohratých zápasoch Slovana v tejto sezóne bol Michal Sersen. Dal dva.

Strelci Slovana

(v 16 zápasoch)

11 gólov: Ladislav Nagy
5 gólov: Michal Vondrka
4 góly: Matt Murley, Milan Bartovič
2 góly: Žiga Jeglič, Tomáš Netík, Václav Nedorost, Libor Hudáček, Andrej Šťastný, Michal Sersen
1 gól: Tomáš Surový

Iný Východ ako Západ

Pravda, o tejto sezóne sa azda ešte viac ako o minulej dá povedať, že tímy hrajúce v Západnej konferencii prinášajú väčšiu konkurenciu, čo je vidieť pri pohľade na body v tabuľkách konferencií.

Zatiaľ čo Slovan je aktuálne s 21 bodmi na poslednom ôsmom postupovom mieste do play off, tento počet bodov by mu vo Východnej konferencií stačil na 7. miesto, no s omnoho väčším náskokom na už nepostupové 9. miesto.

Vyhrali len nad Rigou

Treba ešte pripomenúť, že Slovan si dve októbrové víťazstvá pripísal nad nie celkom dobre hrajúcou Rigou, hráčom ktorej od začiatku sezóny nevyplatili mzdy.

Výhry doma 5:1 a vonku 4:1 tak strácajú na lesku. Naposledy Slovan zdolal iné mužstvo ako Rigu 29. septembra, bol to doma Minsk 3:2 po nájazdoch. V riadnom hracom čase naposledy s výnimkou Rigy vyhral v Záhrebe 26. septembra 3:1.

Nasleduje šnúra štyroch zápasov v ďalekom Rusku. Najskôr sa doma belasí predstavia 30. októbra proti Novosibirsku, hneď na ďalší deň proti Chabarovsku a už 2. novembra proti ďalšiemu ďalekému východniarovi z Vladivostoku.

Snáď sa Slovanu podarí v zápasoch vonku nazbierať nejaké body, aby sa vstupenky na domáce zápasy, ktoré sú už v predaji, aj predali.

Autor: Karol Svozil

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.