Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Za Ľubicu musel hrať aj 52-ročný tréner

Jednoznačný priebeh. Hranovnica vyhrala v Ľubici 7:1. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|Publikované 21. jún 2012 o 22:00

Futbalisti Ľubice sa minimálne na rok lúčia s piatoligovou súťažou a v novom súťažnom ročníku sa predstavia v I. triede ObFZ.

Bodkou za nevydarenou sezónou bola pre nich vysoká prehra na domácom ihrisku s Hranovnicou 1:7.

ĽUBICA. Momentálnu zlú situáciu v klube potvrdzuje skutočnosť, že viac ako 60 minút musel na hracej ploche stráviť aj ich onedlho už 53-ročný tréner Štefan Kaprál.

“Z našej strany to bol veľmi odovzdaný výkon. Chýbalo nám viacero hráčov, jeden sa navyše zranil počas zápasu, takže som musel nastúpiť aj ja. Nemali sme totiž už koho postaviť. V tejto sezóne to bol už asi štvrtý zápas, v ktorom som musel hrať aj ja. Trápi nás maródka, zlá dochádzka, situácia je tu už druhý rok veľmi zlá,” povedal tréner Štefan Kaprál.

Jeho mužstvo bolo už pred týmto derby súbojom s Hranovnicou zmierené so svojím osudom, keďže už v predchádzajúcom kole v Tepličke sa mu definitívne rozplynula aj teoretická možnosť na záchranu.

“Bolo jasné, že zo súťaže vypadnú minimálne tri mužstvá, teda aj my a chlapci už rezignovali. Hranovnica tu chcela uspieť, hrala dobre a zaslúžene vyhrala. Bola veľká horúčava a naši hráči nie sú tak dobre pripravení kondične. My sme stratili šancu už predchádzajúcimi tesnými prehrami v Jaklovciach a v Tepličke. Uvidíme, čo bude ďalej v ľubickom futbale. Prihlášku do prvej triedy sme podali, ale aj tam je potrebné trénovať. Káder určite doplníme ďalšími dorastencami,” naznačil Štefan Kaprál.

Očakávali tuhší odpor súpera

Hranovničania pricestovali do Ľubice s jasným zámerom bodovať a definitívne si tak zabezpečiť piatoligovú príslušnosť aj v budúcej sezóne. To sa im napokon hravo podarilo.

“Domáci boli maximálne odovzdaným mužstvom. Už po prvom polčase sme mohli viesť výraznejším ako iba dvojgólovým rozdielom. Trochu sme sa ale prispôsobili slabej hre súpera. Rozhodujúci bol úvod do druhého polčasu, keď sme v rozpätí desiatich minút dali štyri góly. Určite sme nečakali takýto jednoznačný priebeh zápasu. Minimálne po bod sme si tam ale išli. Boli sme veľmi prekvapení, že sme to takto zvládli. V posledných dvoch kolách sme sa konečne rozstrieľali, keď sme v nich dali až jedenásť gólov. Škoda, že to neprišlo skôr, dovtedy sme sa dosť trápili, no hlavné je, že sme sa v súťaži zachránili,” konštatoval asistent trénera Hranovnice Stanislav Bašista.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.