Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Za Lacom Babičom

Sportnet|Publikované 3. dec 2003 o 23:00

Vo veku 57 rokov po dlhej a ťažkej chorobe navždy opustil naše rady vynikajúci človek a športovec Ladislav Babič. Laco stál pri zrode stolno -

tenisového oddielu Geológ Rožňava, kráčal s ním nepretržite od polovice šesťdesiatich rokov a veľkou mierou sa pričinil o spanilú jazdu Geológu z konca osemdesiatych rokov z II. divízie KM postupne až po medailu z najvyššej slovenskej súťaže v sezóne 1995/96.

Z jeho menom sú spojené nielen najväčšie športové úspechy tohto kolektívu, ale bol aj tou osobnosťou, ktorá dokázala aj v ťažkých chvíľach kolektív stmeliť a udržať v ňom víťazný duch. Viacnásobný víťaz prestížneho TOP turnaja, viacnásobný majster okresu, dlhoročný extraligový hráč, herným poňatím ortodoxný obranár robil neraz "vietor" súperom zvučných mien, všetci si ho vážili pre nesmiernu bojovnosť a zmysel pre fair - play.

Za zelenými stolmi Laco často dokázal získať aj nemožné lopty, ale hoci zákernej chorobe statočne vzdoroval, neúprosný mečbol smrti odvrátiť nedokázal.

Česť jeho pamiatke.

Posledná rozlúčka s Ladislavom Babičom sa bude konať dnes 4. 12. 2003 o 13:30 hod. na cintoríne v Rožňavskom Bystrom. Zoltán Gallo, vedúci družstva Geológ Rožňava

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.