Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Za kritiku ligy bude Künast disciplinárne riešený

TASR|10. máj 2001 o 11:40

Kolín 10. mája (TASR) - Brankár nemeckej hokejovej reprezentácie Christian Künast si svojou kritikou najvyššej nemeckej súťaže DEL vyslúžil zo strany vedenia ligy disciplinárne konanie, ...

Kolín 10. mája (TASR) - Brankár nemeckej hokejovej reprezentácie Christian Künast si svojou kritikou najvyššej nemeckej súťaže DEL vyslúžil zo strany vedenia ligy disciplinárne konanie, pretože takéto vyhlásenia majú na verejnosti negatívny a škodlivý dopad. Künast v rozhovore pre televíziu ARD povedal, že ľudia v DEL nič nevedia a situácia s nemeckými brankármi v lige je kritická.

"Tí v DEL vôbec nič nevedia a neustále robia chyby, ktoré môžu byť pre nemecký hokej osudné. V žiadnom klube DEL nie je na poste brankárskej jednotky Nemec a aj ja s reprezentačným kolegom Müllerom sme iba náhradníci. Možno po našom úspechu na majstrovstvách sveta sa niekto už zobudí a niečo sa v pravidlách zmení," vyjadril svoj názor 30-ročný brankár.

Na tieto vyhlásenia reagovali kompetentní pracovníci DEL zaslaním žiadosti o vyjadrenie pre Künastovho zamestnanca klub Mníchov Barons. Podľa generálneho manažéra DEL Gernota Tripckeho nechajú prípadné potrestanie reprezentačného brankára v kompetencii klubu, najprv si však počkajú na ich oficiálnu reakciu.

Súvisiace články