Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Za hanlivé trojmesačný dištanc

Sportnet|Publikované 15. nov 2002 o 23:00

Rím - Talianska futbalová federácia potrestala prezidenta klubu AS Rím Franca Sensiho trojmesačným dištancom a pokutou 40.000 eúr za hanlivé

vyhlásenia na adresu konkurenčných klubov AC Miláno a Juventus Turín.

Sensi, ktorý sa tri mesiace nemôže objaviť na žiadnom ligovom zápase tímu, označil milánsky a turínsky klub za spoločenstvo mafie a obvinil ho z podplácania rozhodcov a manipulovania zápasov. "Juve a Miláno sú kriminálne zväzy," povedal Sensi, podľa ktorého tieto kluby ovplyvňujú rozhodcov, aby žltými a červenými kartami vyraďovali z hry futbalistov rímskeho AS. Sensi tiež obvinil ligového prezidenta Adriana Gallianiho, ktorý svojho času pôsobil ako viceprezident AC Miláno, zo "sledovania osobných záujmov".

Juventus a AC Miláno mali podľa prezidenta Rimanov vytvoriť zväzok kontrolujúci taliansky futbal. "V minulom ročníku tak nenechali vyhrať Inter Miláno," vyhlásil Sensi. Ako základ svojho tvrdenia použil fakt, že prezident Interu Massimo Moratti sa nepridal do zväzku dvoch klubov a prezidenta federácie Franca Carrara. Ligový titul v minulej sezóne získal napokon Juventus Turín.

(TASR)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.