Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Za chvost, no predsa: dvojbob bude v Turíne

Sportnet|Publikované 19. jan 2006 o 23:00

KÖNIGSSEE - Slovenskí bobisti Milan Jagnešák a Viktor Rájek si zásluhou druhého miesta vo včerajšej dodatkovej olympijskej kvalifikácii v rámci Challenge Cupu v nemeckom Königssee vybojovali miestenku na zimnú olympiádu do talianskeho Turína.

Dvojbob Slovenska na predchádzajúcej zimnej olympiáde v Salt Lake City. '

FOTO - ARCHÍV TASR

V súčte dvoch jázd boli v konkurencii deviatich európskych posádok rýchlejší len Rumuni s pilotom Mihaiom Iliescom - na olympiádu postupovali prví štyria. "Sme šťastní, že sa nám to napriek mnohým prekážkam podarilo," opisoval pocity pilot Jagnešák. "Druhá jazda bola vydarenejšia, i keď časovo boli približne rovnaké. S Viktorom Rájekom sme dali do toho všetko. Na štarte sme boli trochu zviazaní, lebo sme si uvedomovali, že ide o veľa."

Jagnešák priznal trému: "Bol som nervózny, lebo sa zhoršilo počasie a na dráhu naváľalo snehu. Pre zlé podmienky sa moje jazdecké umenie neprejavilo a v tréningu sme boli v stredu trinásti a štvrtí. Dnes som sa spoliehal, že sa počasie zlepší." Potom s úľavou v hlase dodal: "Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí nám verili. Najmä predsedovi SOV Františkovi Chmelárovi, ktorý stál vždy pri nás. Ale aj predstaviteľom štátu za dôveru a poskytnuté investície, i keď nie veľké. Aj tie nám však pomohli udržať náš šport."

Slováci majú pred sebou ešte jeden cieľ - získať olympijskú miestenku aj v nedeľňajších pretekoch štvorbobov. Jagnešák v nich bude tvoriť posádku spolu s Viktorom Rájekom, Andrejom Bendom a Róbertom Kresťankom. "Nikoho nepodceňujeme. Pilotovanie mi ide, takže ak budeme mať druhý - tretí najlepší štart, mohli by sme to úspešne zvládnuť. Dvojka má už účasť v Turíne istú, verím, že sa tam dostane aj štvorka. Vo Svetovom pohári nám možnosť priamo sa kvalifikovať na ZOH len o kúsok ušla."

Premiéra na ZOH priniesla Slovákom v Salt Lake City 2002 v dvojboboch 30. miesto (Jagnešák, Kresťanko) a v štvorboboch 24. priečku (Jagnešák, Prieložný, Vanderka, Kresťanko).

(sita)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.