Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Za bodmi slovenské kvarteto orientátorov

Sportnet|Publikované 3. okt 2002 o 22:00

Brno - Po skončení ME v Maďarsku sa špička orientačných bežcov presunula do Brna, kde súťažia o body do Svetového pohára. V prvej disciplíne

orientačnom šprinte sa do 50-členného finále prebojovali štyria slovenskí reprezentanti. V kategórii žien na 2370 m trati s prevýšením 115 m zvíťazila Švajčiarka Simone Luder za 16:08,3 min. V prvej polovici finalistiek na 22. mieste finišovala Martina Rákayová /Akademik TU Košice/ za 18:29,5 min. a Jana Miklušová /TJ Farmaceut Bratislava/ skončila na 33. mieste. Ešte lepšie si počínali muži, keď na 2960 m trati s prevýšením 125 m Lukáš Barták došprintoval trinásty 18:58,5 min. a Marián Dávidík /obaja Kobra Bratislava/ šestnásty 19:10,5 min. Zvíťazil Francúz Damien Renard 18:09,0 min.