Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Za bodmi sa nenaháňa, a predsa sa sypú

Sportnet|Publikované 26. nov 2007 o 23:00

Bartoš verí, že Košičania v Trenčíne natiahnu sériuHokejová extraliga dnes pokračuje predohrávaným 33. kolom. Košičania sa predstavia v Trenčíne, v

Bartoš verí, že Košičania v Trenčíne natiahnu sériu

Hokejová extraliga dnes pokračuje predohrávaným 33. kolom. Košičania sa predstavia v Trenčíne, v súboji s Duklou, na ktorú v tejto sezóne recept nenašli. Vojaci sú jediným tímom, ktorý oceliari v tomto ročníku ešte nezdolali, navyše iba Trenčín dokázal bodovať a dokonca dvakrát v košickej Steel Aréne.

KOŠICE. Trenčín bol v úvode sezóny jasným lídrom súťaže. Košičania naň strácali 15 bodov. Pred dneškom delia týchto súperov len tri body. Oceliari majú možnosť dotiahnuť sa na druhé miesto.

"Trenčín má dobré mužstvo, zápas s ním je isto zaujímavejší, ako keď hráme s dvadsiatkou, alebo s mužstvami zo spoku tabuľky, takže hokej by to mal byť dobrý," hovorí kapitán HC Košice Peter Bartoš.

Aby kríza trvala

Oceliari Dukle doma podľahli 1:3 a 1:2 po predĺžení. Najväčšou prekážkou pre Košičanov bol brankár Miroslav Hála. "Keď sme hrali proti Trenčínu doma, mal tento tím vynikajúcu formu. A aj Hála bol v pohode, vychytal nás, mal viac šťastia. Ale teraz aj na Duklu doľahla kríza a ja verím, lebo tá príde na každého. Verím, že s tou krízou vojakov to bude platiť aj po našom vzájomnom súboji a my v ňom uhráme veľmi dobrý výsledok."

Žiadny komplex

To, že v play-off Košičania vypadli s Trenčínom a v tejto sezóne ho ešte na kolená nedostali, vraj mužstvo HC nemáta. "Určite tu nie je žiadny trenčiansky komplex. Dukle chceme vrátiť požičané, vyhrať," podotkol kapitán.

V nedeľu vyhrali Košičania v Nitre 5:1. No Bartoš tvrdí, že až také jednoduché to nebolo. "Potrebovali si prečkať úvodných desať minút. Nitra si doma tradične vytvorí tlak, nám sa podarilo dať gól v oslabení. V druhej tretine sme využili tri presilovky. V obrane hrali pozorne, domácich nepúšťali do šancí. Potom sme dianie na ľade už len kontrolovali."

Od stretnutia k stretnutiu

Košičania vyhrali po reprezentačnej prestávke päť zápasov po sebe. Ešte ich čakajú tri vystúpenia u súperov, v tejto súvislosti má kapitán jedno želanie. "Tú šnúru by sme chceli potiahnuť. Keby nám vydržala až do budúcotýždňového domáceho zápasu so Zvolenom, bolo by to super. Ale ťažké to bude v Trenčíne, v Mikuláši aj v Poprade. A my chceme ísť od stretnutia k stretnutiu."

Skvelá forma

Bartoš má v poslednom čase skvelú formu. Po reprezentačnej prestávke bodoval vo všetkých piatich zápasoch. V Nitre si pripísal tri asistencie, so Skalicou skóroval. So Slovanom dal gól a na dva prihral, s Kežmarkom mal bilanciu 1+1, v Žiline zaznamenal hetrik. Suma sumárum päť zápasov = 12 bodov!

"V Nitre som mal mať len dve asistencie, jedna bola Javínova, ale pripísali ju mne. Ja sa vonkoncom po bodoch nenaháňam. Z toho som už vyrástol. Darí sa celej našej formácii a vtedy body pribúdajú. Ale pre mňa je rozhodujúce, aby sme víťazili," podotkol najproduktívnejší hráč Košíc, ktorý má na konte 12 gólov a 20 asistencií. V extralige sa tak v kanadskom bodovaní dostal do elitnej päťky.

Kapitánova šnúra

Nitra - Košice(1:5)0330

Košice - Skalica(3:1)1012

Slovan - Košice(3:4)1230

Košice - Kežmarok(6:4)1120

Žilina - Košice(3:6)3030

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.