Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Za basketbalovou extraligou musia ísť technici dravo

Vstupujú do nadstavby. Slávia TU túži po extralige. (Autor: Judita Čermáková)
Marián Špacai|Publikované 15. jan 2015 o 23:00

Slávia TU Košice vstupuje do nadstavbovej časti I. ligy, v ktorej sa rozhodne o postupe vyššie.

Basketbalisti Slávie TU Košice vstupujú do nadstavbovej časti I. ligy. V nej sa rozhodne, či si vybojujú návrat do extraligového kolotoča.

KOŠICE. Po finančnom kolapse a nadväznom zostupe z najvyššej súťaže už šiestu sezónu hrajú Košice iba prvú basketbalovú ligu mužov.

Na stabilného účastníka elitnej ligy a majstra republiky z roku 2007 je to málo.

Nové vedenie Slávie TU sa to pokúša zmeniť a rozhodujúca fáza sezóny, ktorá definitívne ukáže, či sa im podarí vybojovať vytúžený návrat do extraligy, je už tu.

Vyrovnaná osmička

V nadstavbovej skupine o postup bude hrať osem tímov.

Z východnej skupiny do nej okrem druhých Košíc postúpili víťazná Žilina, tretí Lučenec a štvrtá Prievidza.

Západnú skupinu vyhrala Považská Bystrica s rovnakým ziskom ako druhá Trnava, no tretia Petržalka a štvrtý Štart Bratislava zaostali iba o bod.

V nadstavbovej fáze, kde sa začína odznova, možno teda očakávať dosť vyrovnaný súboj celej osmičky.

Chcú vyhrať a postúpiť

Technici do toho budú musieť vložiť všetky sily, aby súťaž vyhrali a tešili sa z extraligy.

Veď v základnej časti trikrát prehrali, naposledy v Prievidzi, hoci za nich nastúpil už aj pivot z Bosny Krešimir Mustapič.

„Potrebujeme dostať do hry viac dravosti. Chlapci chcú, ale potrebujem vidieť viac agresivity. Je to v hlavách, musíme to zmeniť,“ vyjadril sa hrajúci asistent trénera Slávie TU Róbert Nuber.

„Ja som zvyknutý, že som stále hral na 100 percent – či išlo o extraligu alebo o obyčajný bezvýznamný basketbal vonku na betóne. Ja som tak naučený, že vždy idem naplno. Toto vštepujem našim hráčom, odkedy som pri mužstve. Vravím im – ’chlapci, choďte do toho najviac, ako sa dá’. Nevadí, že loptu občas aj stratím, ale musím mať okamžitú túžbu ju znova získať späť. O tom je šport, že ľudia vidia, že do toho dám srdce.“

Posledné dve súvetia v podstate najlepšie charakterizujú štýl hry Róberta Nubera, aký si diváci od neho pamätajú počas nie tak dávnej košickej medailovej éry.

Preto sa stal miláčikom publika a dotiahol to do reprezentácie.

Dnes sa už sústreďuje v prvom rade na svoje povinnosti asistenta trénera, ale snaží sa pomôcť ešte aj priamo na ihrisku.

Začínajú doma s Lučencom

Košičania vstúpia do nadstavby v sobotu o 18. hodine domácim zápasom proti MBK Lučenec v hale na Ul. Boženy Němcovej.

Žreb to určil tak, že doma budú hrať aj o týždeň.

„Motiváciu majú chlapci veľkú. Je tu vidina extraligy a sami vidia, že sa pracuje aj na vytvorení čo najlepších podmienok, aby si zahrali najvyššiu súťaž a mali sa aj od koho učiť,“ dodal R. Nuber.

Autor: Marián Špacai

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.