Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Z východniarov vydrela tri body len Čaňa, sklamaní ostali Prešovčania, prvú stratu zaknihovali Ličartovce

Sportnet|Publikované 15. sep 2002 o 22:00

Druhá najvyššia futbalová liga pokračovala počaas víkendu zápasmi 8. kola. Prvý bod v súťaži stratili Ličartovce, ktoré jeden z nováčikov vo Veľkých

Levároch šokoval svojím nástupom do zápasu. Tri body naopak doma vydrela Čaňa, keď sa pekným volejom prezentoval Puhák. Prešovčania v súboji s Topoľčanmi verili v zisk prvých troch domácich bodov, ostalo im sklamanie a bod. Ani na ten nedokázali dočiahnuť Humenčania na Tehelnom poli, s béčkom Slovana, posilneným o viacerých z áčka, prehrali tesne o gól. Zaujímavosťou duelu Rimavská Sobota - Senica bolo, že ho ako hlavný rozhodca po prvýkrát v histórii súťaže viedla žena - Alexandra Ihringová, dcéra bývalého futbalového rozhodcu Karola Ihringa.

Program 9. kola II.ligy: sobota 21. septembra o 16.00: Ličartovce - R. Sobota, D. Streda - V. Leváre, Senec - Devín, B. Bystrica - Čaňa, Humenné - Podbrezová, Dubová - Slovan B, Nováky - Nitra, Senica - Prešov.

Veľké Leváre - Ličartovce 1:1 (1:1)

Veľké Leváre - Prvé sekundy zápasu, prvá akcia domácich - Guman prešiel stredom hosťujúcej obrany a prekonal Jakubecha. Nečakaný úvod, ktorý mohol autor gólu prikrášliť v 7. min. v podobnej šanci, no tentoraz namieril vedľa. Postupne však líder prebral taktovku, dominoval, no zahadzoval jednu šancu za druhou. V 9. min. ponúkol prvú Bicák Lapšanskému, ktorý hlavičkoval nad. V 24. min. Lesniak našiel za domácou obranou Majoroša, ten šikovne preloboval Kostolániho a vyrovnal. V 42. min. ale ani na dvakrát nedostal loptu do domácej brány! Ďalšiu svoju príležitosť zahodil Lapšanský v 45. min., keď strelu vytlačil brankár na roh. Napodobnil ho po Högerovej peknej prihrávke Bicák, ktorého úmysel domáci gólman vystihol a i Lesniakova strela z priameho kopu skončila tesne nad. Hostia akoby nahnevali šťastenu a tá sa im otočila chrbtom. Po prestávke sa už do rozbehnutého tempa nevrátili, hra bola rozháraná, domáci úspešne bránili, kým hostia napriek snahe o tlak si už také vyložené šance ako do prestávky nevytvorili. Iba Krakovský z priameho kopu natiahol Kostolániho a do brankárovej náruče trafil i Kišš v 89. min., nuž líder prišiel na Záhorí o prvé body.

Góly: 1. Guman - 24. J. Majoroš ml.

Pred 852 divákmi rozhodoval Šulek, ŽK: Fábry, Štolfa, ČK: 90+. Fábry.

TJ: P. Kostoláni - Guza, Regásek (65. Procháska), Šulla - Andrejko (46. Hlaváč), Lengyel, Štolfa, Fábry, Minarech - Guman, Š. Nagy (39. Kráľ). Steel Trans: Jakubech - R. Šimko (37. T. Šimko), Kišš, Šinglár, Krakovský - Lesniak, Andraščík, Höger (79. Tomko), Bicák - J. Majoroš ml., Lapšanský (66. Kalmár).

(bd)

Čaňa - Senec 1:0 (1:0)

Čaňa - V dobrom tvrdom zápase predviedli oba tímy bojovnú hru, z ktorej nakoniec viac vyťažili domáci. Tí začali aktívnejšie: v 12. minúte najprv po Puhákovom centri Kundra hlavičkou neprekvapil Šutláka, gólman hostí nemal problémy ani s Brunackého strelou. V 22. minúte zachraňoval domáci Zajaroš pred Solotrukom, o pár sekúnd kryl aj slabý Piatkov pokus z dobrej pozície. V 28. minúte sa strelecky zacvičil Puhák, ktorého moment prišiel o desať minút neskôr. Emil Žiga, ktorý v drese domácich nastúpil premiérovo, mäkkým centrom našiel práve kapitána domácich, ktorý pekným volejom prekonal Šutláka. V 43. minúte mohol byť Senec na kolenách, to by však rozhodca nesmel prehliadnuť evidentnú ruku v šestnástke. Druhý polčas patril hosťom, ktorý sa snažili vyrovnať. V 70. minúte sa opäť držal za hlavu Piatka, keď z čistej pozície hlavičkoval vedľa. V 74. minúte štipľavo, ale vedľa, pálil Solotruk. V 78. minúte to vrelo, najprv nevyužil možnosť Puhák, potom sa rútili štyria Senčania na dvoch domácich obrancov - strelu Mareka Lukáča však Zajaroš nohou dokázal vyraziť. V samotnom závere ešte rozhodca prižmúril oči na Kohútovou rukou meter pred vlastnou šestnástkou, nešťastný Piatka v nadstavenom čase opäť hlavičkoval len do Zajarošových rúk, a tak mohli ťažko vydreté tri body oslavovať domáci.

Gól: 37. Puhák.

Pred 1 010 divákmi rozhodoval Fízel, ŽK: Maďarík, Čižmár - Lukáč, Rožník.

Čaňa: Zajaroš - Čižmár - Pazúr, Gábor, Grác - Kostelník (90. Török), Kundra, Brunacký (69. Kohút), Maďarík - Puhák, E. Žiga (Š. Mihálik). Senec: Šutlák - Volf (76. Bella), Martin Lukáč, Spišák - Rožník (76. Juričkovič), E. Hrnčár, Solotruk, Juska (46. Marek Lukáč) - Takáč, Piatka.

Peter Fecko (tréner Čane): "Senec len potvrdil, že patrí medzi lepšie mužstvá v tejto súťaži. Kým v prvom polčase sme mali menšiu prevahu a dali sme gól, v tom druhom nás súper zatlačil do defenzívy. Azda prvýkrát sa však ku nám priklonilo šťastie. Som rád, že sme prvýkrát nedostali ani gól a že v ťažkých chvíľach nás podržal brankár Zajaroš."

Mojmír STAŠKO

Prešov - Topoľčany 0:0

Prešov - Ani v ôsmom druholigovom kole a štvrtom stretnutí na domácej pôde nedokázali futbalisti prešovského Tatrana zaknihovať víťazstvo. Pohárová výhra zeleno - bielych nad Humenným dodávala optimizmus. Ten však na samotnom ihrisku živili tatranci len do prestávky. Vlastne iba v úvodnej dvadsaťminútovke dokázali roztlieskať dlane čoraz viac rednúceho publika. Potlesk v tomto úseku hry Prešovčanom prináležal. Súpera, ktorý sa tiež nedal ničím zahanbiť, o čosi predčili v agresivite, rýchlosti a hre dávali myšlienku Fabuľa a hlavne presnými pasmi z druhej línie Jantek. Nápady spoluhráčov ale útočníci nedotiahli do želateľnej podoby. Vlastne, vyložené šance si nevypracovali. To súper zase áno. V 10. minúte Paprancovu zmaril prešovský gólman Ferenc. A ďalšie dve "tutovky" mali Bugár a v zábere Černák hlavou. Aj pri tých sa Ferenc vyznamenal. Tatran v niektorých momentoch ukázal náznaky zlepšenia, ale tie stále zatieňujú herné nedostatky.

Pred 1427 divákmi rozhodoval Šuniar. ŽK: B. Guman - Bugár, R. Kočiš.

Prešov: Ferenc - Zajcev - Hricko, P. Bašista - Kakaščík, Jantek, Fabuľa (67. A. Kočiš), Guman, Dic - Hatok (46. Hricov), Bubenko. Topoľčany: Figura - Vágner - Zimmer, Panis - Papaj (64. Boháčik), Žember, Vodecký, Černák (84. Chromek), R. Oršula - Bugár, Papranec ( 74. R. Kočiš).

Stanislav Baran (tréner Tatrana): "Samozrejme, som sklamaný. Aj ja som veril v zisk prvých troch bodov doma. Zápas mal kvalitnú úroveň. Prvý polčas bol z našej strany lepší. S pribúdajúcimi minútami po obrátke hostia sa presadzovali hlavne svojimi väčšími skúsenosťami. Za daného priebehu je remíza spravodlivá."

Ján LEŠKO

Slovan B - Humenné 2:1 (1:0)

Bratislava - Prvú rýchlu akciu mali Humenčania, ale zastavil ju Kalmán. Na druhej strane Šestákovu prudkú strelu v 4. min. vyboxoval Dudič a domáci útočník sa nepresadil cez Čerňu, ani v 7. min. cez Mycia. Mladí slovanisti sa snažili, ale obrana súpera bola nepriepustná. Nepresnú mušku ukázal v 9. min. Hesek a po peknej kombinácii Fodrek - Kalmán - Bednár hostia takmer pykali za vybehnutie brankára. Po polhodine hry po Hesekovej prihrávke prestrelil Pančík a aktivita belasých priniesla ovocie v 35. min., keď nastrelenú ruku Mycia potrestal z pokutového kopu N. Hrnčár. Po prestávke po rozohrávke Puchner - Demeter hlavičkoval nad Dudičovu svätyňu striedajúci Sloboda, ktorý v 55. min. pridal druhý gól Slovana B. Humenčania vzápätí znížili, keď krídelnú prihrávku Chrena zužitkoval Ondík. Na druhej strane pred Slobodom v poslednej chvíli odkopával Mycio.

Góly: 35. N. Hrnčár (11 m), 55. Sloboda - 56. Ondík.

Pred 140 divákmi rozhodoval P. Hrčka. ŽK: Gonda - Mycio.

SLOVAN B: Trančík - Demeter, N. Hrnčár, Puchner, V. Bednár (62. Gonda) - M. Pančík st., Pukalovič, Fodrek, Kalmán - Hesek (90. Jurko), Šesták (46. Sloboda). HFC: Dudič - M. Veselý, Čerňa, Mycio, Bodnár (32. Chren), P. Kočiš, Opiela, Bažík - Ondík, Šamo, Murinčák.

(db)

Ďalšie výsledky: Nitra - Dubová 7:1 (3:1), góly: 12. Szorád, 15., 35., 48., 71. a 86. Jelšic, 70. Kováčik - 26. Holmík, Rimavská Sobota - Senica 2:0 (1:0), góly: 7. K. Németh, 90. Valkučák, Podbrezová - Banská Bystrica 0:0, ŠKP Devín - Dunajská Streda 2:0 (1:0), góly: 24. Tomaček, 67. Keller.