Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Z východniarov vo víťaznom rytme iba Prešovčania

Sportnet|Publikované 2. nov 2003 o 23:00

Súhrn výsledkov 5. kola extraligy mužov vo volejbale:ŠK Petrochema Dubová VTJ - VK PU Prešov 1:3 (21, -15, -14, -14)V prvom sete síce zvíťazila

Súhrn výsledkov 5. kola extraligy mužov vo volejbale:

ŠK Petrochema Dubová VTJ - VK PU Prešov 1:3 (21, -15, -14, -14)

V prvom sete síce zvíťazila Dubová, ale v ďalšom priebehu domácim hráčom ubúdali sily. Prešovčania zlepšili servis a blok a stretnutie sa napokon stalo ich jednoznačnou záležitosťou. 91 min, rozhodovali: Porvazník a Servický, 92 divákov.

MVK Lokomotíva Zvolen - VK Chemes Humenné 3:0 (16, 19, 12)

Zvolenčania prevýšili súpera predovšetkým kvalitným servisom a individuálnymi výkonmi. Humenné hralo s domácimi vyrovnanú partiu iba v druhom sete, napokon však hladko prehralo za necelú hodinu. 59 min, rozhodovali: Kmeť a Tomčáni, 300 divákov.

VKM Pienstav Stará Ľubovňa - VK Flaga Nové Mesto nad Váhom 2:3 (19, -21, -18, 15, -7)

O osude dramatického súboja rozhodol až tajbrejk, ktorý domáci hráči psychicky nezvládli a skúsenejší volejbalisti z Nového Mesta hladko získali záverečné dejstvo vo svoj prospech. 104 min, rozhodovali: Höger a Mokrý, 850 divákov.

VKP Bratislava - VŠC STU Bratislava 3:0 (25, 22, 15), 68 min, rozhodovali: Dovičovič, Bajči, 350 divákov. ŠK Stavbár CZPŠ Žilina - ŠK Matador Púchov 3:0 (22, 15, 24), 79 min, rozhodovali: Daruľa, Kováčik, 300 divákov.

ŠK Petrochema Dubová - VK Chemes Humenné 3:1 (16, 20, -25, 19)

Hosťujúce Humenné síce zvládlo lepšie koncovku tretieho setu, ale v zostávajúcich setoch boli lepší domáci a zaslúžene zvíťazili. 91 min, rozhodovali: Servický, Porvazník, 120 divákov.

VKM Pienstav Stará Ľubovňa - ŠK Matador Púchov 2:3 (-19, -20, 18, 24, -17)

V prvom a druhom sete mali domácim slabší príjem súperovho servisu, čo sa prejavilo aj na vývoji skóre. Púchov viedol 2:0 a bol blízko k hladkému víťazstvu. Po spresnení prihrávky však Stará Ľubovňa otočili vývoj zápasu vo svoj prospech a vyrovnala na 2:2. V rozhodujúcom tajbrejku zvíťazili šťastnejší hostia. 116 min, rozhodovali: Mokrý, Hoger, 850 divákov.

MVK Lokomotíva Zvolen - VK PU Prešov 1:3 (23, -24, -16,

-19)

Prvá dva sety boli vyrovnané a rozhodli sa až v dramatických koncovkách. Domáci mohli zvýšiť na 2:0, no nedokázali využiť dva ponúknuté setbaly. Po vyrovnaní na 1:1 hostia zlepšeným servisom dotiahli zápas do víťazného konca. 110 min, rozhodovali: Tomčáni a Kmeť, 350 divákov.

ŠK Stavbár CZPŠ Žilina - VK Flaga Nové Mesto nad Váhom 3:1 (16, 23, -20, 26), 106 min, rozhodovali: Kováčik a Daruľa, 230 divákov.