Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Z vážneho zranenia oka sa vylízal, teraz mu prichodí čakať, kedy sa umúdri dochrámané koleno

Sportnet|Publikované 15. okt 2002 o 22:00

Spišská Nová Ves - Viac než citeľnú ranu utrpel extraligový nováčik zo Spiša. Jeden z najlepších hráčov HK VTJ Ľudomil Ondov (na snímke) už dohral a

táto sezóna sa preňho skončila. V stretnutí s Martinom sa dostal do lievika medzi dvoch protihráčov a potom sa to stalo. "Zostala mi tam ľavá noha a odnieslo si to koleno. Potrhal som si vnútorné väzy, krížový väz a rovnako som si poškodil meniskus," poznamenal skúsený hokejista. Prvú operáciu už absolvoval v Banskej Bystrici u MUDr. Mlynárika, špecialistu na podobné zranenia. približne o mesiac sa ešte podrobí plastike poškodených častí.

Pre tohto borca, ktorý vie rovnako kvalitne zahrať v útoku i obrane, je to už druhý vážny zásah do zdravotného stavu. Pred tromi rokmi ho trafil vystrelený puk do oka, takmer oň prišiel. "To sa však stalo vo februári, na konci ročníka. Tento úraz ma ale prikvačil oveľa skôr, o to je to mrzutejšie." Dosiaľ nikdy nemal patálie s kolenami, kĺbmi, ramenom. "Okrem tej príhody s okom sa mi úrazy vyhýbali." Húževnatý borec si teda zopakuje proces dlhej rehabilitácie a návratu na ľad. Predtým to bolo na hrane, či vôbec bude môcť hrať ešte hokej, ale vylízal sa z problémov a odvtedy nosí ochranný kryt. Momentálne bude bojovať s inými dozvukmi zranenia. "Pomáham si barlami, nemôžem na nohu dostupovať, treba mi veľa cvičiť. Po ďalšej operácii začnem s rehabilitáciou. Do začiatku letnej prípravy by som mal byť fit." Na prvý pohľad sa zdá, že vynechá dosť veľa. Nedal by sa proces liečby urýchliť? "Lekár mi hovoril, že nemá význam ponáhľať sa, siliť to. Teoreticky možno posledných pár zápasov v závere sezóny by som mohol odohrať, ale čo ak sa niečo stane? Radšej to poriadne preliečim a začnem v pohode prípravu na ďalší ročník."

Po osudnej zrážke Ľudo počul puknutie v kolene a tušil, že je zle. Ešte sa pechoril naspäť na ľad, ale koleno mu utekalo dovnútra. "Peťo Filip mal podobné zranenie a okamžite mi povedal, že sú zasiahnuté vnútorné väzy." Maródka v radoch Spišskej Novej Vsi šarapatí ostošesť. Ondov najprv začal zápolenia v útoku, potom zaskakoval v defenzíve. Neskôr sa vrátil do útočných šíkov. "Aj sme sa strelecky rozbehli, začalo sa to stabilizovať a potom prišlo toto... Navyše aj Polomský doplatil na problémy s ramenom." Podobné zranenia zasiahli viacerých hokejistov a pokračovanie v kariére by nemalo teda byť komplikované. "Len si musím kúpiť ortézu a to nie je lacný špás. Napríklad Peter Filip si ju zadovážil v Nemecku, stála tuším 3800 mariek, čo je približne osemdesiattisíc korún. Dosť. Keby som túto pomôcku pri hre nemal, je riziko, že bočný väz sa znovu odtrhne. Je to taká poistka."

Ľ. Ondov sa teda už druhý raz ocitol vo vážnej zdravotnej šlamastike. Keby veril na nejaké osudové znamenia, možno by aj uvažoval o tom, že tento šport zabalí. "Neviem si to ale predstaviť, že by som hokejku odložil navždy preč. Som relatívne mladý, mám 27 rokov, takže ma podobné chmúrne myšlienky neprenasledujú." Akurát ho trápi, že staronový nováčik medzi elitou by jeho služby potreboval ako soľ. "Keby sme boli odolní voči všetkým zraneniam a chorobám, ktoré nás postihli od štartu, tak určite teraz nie sme poslední, ale v strede tabuľky. Veď sme nikdy nehrali kompletní, čo poznačilo naše výkony."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.