Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Z trojice našich sa bodovo presadili iba Košice

Sportnet|Publikované 10. nov 2003 o 00:00

Po predohrávaných stretnutiach Fr.-Místek - Pov. Bystrica 33:26, Louny - Kostelec 29:26, ŠKP Bratislava - Karviná 34:19, pokračovala spoločná

česko-slovenská hádzanárska súťaž mužov zostávajúcimi stretnutiami, v ktorých predstavili aj naši zástupcovia. Najlepšie z nich si počínali hráči 1. MHK Košice, keď podľa predpokladov zvíťazili v Hlohovci. Medzi prekvapenia patrí prehra Prešova na Morave, ktorého hráči nestačili na Zubří a vysoko prehrali. Na súperovej palubovke sa nedarilo ani Sečovciam, ktoré v prvom polčase ešte držali krok s Novými Zámkami, no v druhom dominovalo iba jedno družstvo. V stredu je na programe kompletné 12. Kolo, v ktorom sa stretnú: Trnava - ŠKP Sečovce, ŠK Farmakol Prešov - N. Zámky, Kostelec - Zubří, Karviná - Louny, Hranice - ŠKP Bratislava, 1. MHK Košice - Dukla, Pov. Bystrica - Hlohovec , Allrisk - Fr.-Místek.

Hlohovec - 1. MHK Košice

24:30 (9:11)

Do 10. min to bol vyrovnaný zápas. Potom si však hostia najmä zásluhou dvojice Chripák - Justus vybudovali 3 až 4-gólový náskok, ktorý si udržali až do konca. V závere ho ešte zvýšili na konečný rozdiel šiestich gólov.

Najviac gólov: Frťala, Franko po 5, Zeman 4 - Chripák 8, Justus 6, Kleis 5, pok. hody: 1/1 - 3/2, vylúčení: 6 - 7, ČK: Kleis (Košice) za tri vylúčenia, pred 500 divákmi rozhodovali Bábel, Baďura .

Nové Zámky - ŠKP Sečovce

35:22 (16:13)

V prvom polčase to bolo priemerné stretnutie s množstvom chýb. Hráči Sečoviec držali krok s domácimi iba v prvom tridsaťminútovke. Po zmene strán už boli Novozámčania lepší vo všetkých herných činnostiach, čo sa prejavilo aj na konečnom výsledku. Najlepším strelcom zápasu sa stal Bohunický, autor 10 gólov.

Najviac gólov: Bohunický 10, Mokrýš 7, Ivanov, Mojzes po 5 - Lebeda 7, Frajkor 6, pok. hody: 4/4 - 6/6, vylúčení: 6 - 6, ČK: O. Meluš (Sečovce) za tri vylúčenia, pred 850 divákmi rozhodovali Haščík, Oťapka.

Zubří - Farmakol Prešov 33:23 (14:9)

Domáci si kvalitným útokom a výbornou obranou rýchlo vypracovali mierny náskok a polčas vyhrali 14:9. Po zmene strán sa Prešovčanom podarilo znížiť na rozdiel troch gólov, ale Zubří žiadnu drámu nepripustilo a napokon zdolalo Prešov rozdielom 10 gólov.

Najviac gólov: Plšek a Mičkal po 6, Titkov a Hrachovec po 5 - Antl 7/4, Tabačko 6, Kukučka 4, pok. hody: 4/2 - 4/4, vylúčení: 5 - 3, pred 900 divákmi rozhodovali Jaroň, Bubeníček.

Allrisk - Trnava 31:20 (14:9)

Najviac gólov: Trávniček 8/1, Hladký 6, Brabec 5/1 - Hátaš 5/5, Lužák 4, Šulc 3, pok. hody: 4/3 - 9/6, vylúčení: 7 - 6, ČK: Kubec (Allrisk) za tri vylúčenia, Vraný (obaja Allrisk Praha) priamo z hry, pred 250 divákmi rozhodovali Kohout, Měštánek.

Do 20. min to bol vyrovnaný zápas. Hostia z Trnavy miestami aj vyhrávali. Domáci si však vypracovali do konca prvého polčasu náskok, ktorý potom po zmene strán po ovládnutí hry zvyšovali. Pražania dali v závere možnosť prejaviť sa aj hráčom z lavičky.

Hranice - Dukla 24:34 (15:21)

Hostia z Prahy boli od úvodu lepší a predčili domácich vo všetkých herných ukazovateľoch. Prvú polovicu vyhrali vojaci 21:15 a po zmene strán svoj náskok ešte zvýraznili. Strelecky sa darilo Větrovcovi, autorovi deviatich gólov.

Najviac gólov: Valášek 8, Stržínek a Jiskra po 4 - Větrovec 9, Hrubý 8/1, Piskač 5, pok. hody: 6/3 - 3/1, vylúčení: 2 - 7, pred 600 divákmi rozhodovali Jaroň, Bubeníček.