Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Z. Škvareková: "Mohli sme si schuti zahrať, namiesto toho sme utŕžili hanbu"

Sportnet|Publikované 12. dec 2002 o 23:00

Záporožie - Výprava basketbalistiek Delta V.O.D.S. Košice dorazila včera popoludní domov zo zápasu Európskeho pohára FIBA v ukrajinskom Záporoží.

Domácej Kozačke Zalk, ktorá stále bojuje o postup zo skupiny, podľahli vysoko 49:87 (26:44).

"Ťažko povedať, či je to reálny obraz o sile oboch klubov. Družstvo Kozačky hralo vynikajúco, kým my sme neboli adaptované na podmienky v telocvični a mrzli sme," začala na záporožskom letisku hodnotiť zápas kapitánka Delty Zuzana Škvareková. Nečudo, že Košičanky boli zamrznuté, teplota v hale počas stretnutia bola totiž určite výrazne pod desať stupňov. "V takej studenej hale som ešte nehrala. Určite je to cítiť, keď človek sedí spotený na lavičke a potom sa ide rozbehať, tak je to dosť problém," oprávnene si ťažkala na podmienky Z. Škvareková. Nečudo, že na pozápasovej večeri v hoteli Chartica dosť intenzívne posmrkávala. "Samozrejme, naša vysoká prehra nebola spôsobená len tým chladom, možno sa k tomu pridali akési psychické zábrany. Nehrali sme dobre, bol to z našej strany hrozný zápas, miestami som sa za predvedenú hru hanbila. Naopak, družstvu Kozačky padalo úplne všetko, hralo o dvesto percent lepšie ako v Košiciach."

Prvá štvrtina však na takýto debakel vôbec nevyzerala. Košičanky držali s favoritkami krok, prehrali ju iba o dva body a v 11. minúte dokonca vyrovnali na 20:20. Potom však akoby uťal, Delte nefungovala obrana, ani útok, kopili sa straty lôpt a ďalšie zbytočné chyby a súperky sa dostali na koňa tak, že už boli nezastaviteľné, takže koše sa lavínovito sypali jeden za druhým. Už v 28. minúte už bolo všetko nad slnko jasnejšie, Delta v tom čase totiž už prehrávala 30:62. Sedemnásťminútový úsek hry teda Košice prehrali 10:42. "Zo začiatku sme naozaj s nimi držali krok. Neviem, v čom nastal zlom, zrazu sme začali strácať strašne veľa lôpt. V tom čase sme už mali byť zohriaté, ale absolútne si neviem vysvetliť, čo sa vtedy stalo." Tréner Krajňák dal na ihrisku šancu všetkým desiatim hráčkam, ale nechytila sa ani jedna. "Nám už nešlo o nič, keďže postúpiť už nemôžeme. Mohli sme si teda schuti zahrať, ale namiesto toho sme utŕžili absolútnu hanbu. Mali sme hrať to, čo vieme a využívať rýchle protiútoky. Obrátilo sa to však úplne proti nám." Naozaj, z brejkov ťažili v rozhodujúcich chvíľach nie žlto-modré, ale domáce. "Čakali sme, že budú skúšať protiútoky, aj sme na to boli upozorňované. Stácali sme však lopty a súperky už boli v brejku."

Zuzana Škvareková nastúpila na stretnutie nie celkom zdravotne fit, jej boľavé lýtko nie je totiž ešte úplne doliečené. "Bolesti cítim, ale v zápase to až tak nevnímam, takže môžem hrať, nie je to už také vážne." Kapitánka Delty je medzinárosne ostrieľanou harcovníčkou, ale pre väčšinu jej spoluhráčok sú štarty v európskom pohári veľkou školou. Je aj takýto debakel o 38 bodov so silnou Kozačkou dobrý na to, aby sa zo zápasu hráčky poučili a zobrali si z neho cenné skúsenosti pre budúcnosť? "Keby sme hrali vyrovnaný zápas, tak poviem, že určite. Tým, že nás takto psychicky položili, sa však obávam, že by to mohlo byť horšie. Uvidíme, ako sa z toho 'zmátožíme', záleží na každej jednej hráčky, ako sa s tým vysporiada."

Za dva dni družstvo Delty aspoň trošku na vlastnej koži nazrelo na podmienky, v akých sa žije na Ukrajine, najmä na všadeprítomnú zimu. Aké dojmy si z tejto exsovietskej krajiny odnáša? "Ja som už na Ukrajine raz bola, v Kyjeve. Dievčatá som viac-menej pripravila na to, čo ich tu čaká. Mňa teda nemalo čo prekvapiť."

Ďalší stredajší výsledok A-skupiny: Quay Posir Poznaň - Dinamo Moskva 89:102 (45:51).

Tabuľka A-skupiny

1. Dinamo862645:59314

2. Szolnok752479:45212

3. Záporožie633404:3799

4. Delta V.O.D.S.725418:4689

5. Poznaň615409:4637

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.