Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Z Rusiek majú olympijskú istotu Šarapovová a Kuznecovová

SITA|Publikované 28. apr 2008 o 16:04

MOSKVA 28. apríla (SITA, AFP) - Vysoký kredit ruského ženského tenisu budú na olympijských hrách v Pekingu obhajovať v súťaži dvojhry Maria Šarapovová a Svetlana Kuznecovová. V pondelok časť nominácie ...

MOSKVA 28. apríla (SITA, AFP) - Vysoký kredit ruského ženského tenisu budú na olympijských hrách v Pekingu obhajovať v súťaži dvojhry Maria Šarapovová a Svetlana Kuznecovová. V pondelok časť nominácie oznámil prezident Ruskej tenisovej federácie a zároveň nehrajúci kapitán daviscupovej aj fedcupovej "zbornej" Šamil Tarpiščev. "Do Pekingu môžeme poslať štvoricu hráčok pre dvojhru a dva páry. Šarapovová a Kuznecovová majú istotu v ženskom turnaji, dve dievčatá budú bojovať o zvyšné dve singlové miestenky," informoval ruský tenisový boss a pridal aj jedno mužské meno: "Z mužov určite cestuje na olympijské hry Nikolaj Davydenko, ostatní ešte majú šancu kvalifikovať sa. Pokiaľ ide o štvorhru, nemáme ešte žiadnu definitívu. Konečný menoslov oznámime pred 8. júnom."

Družstvo ruských žien počas uplynulého víkendu zdolalo v Lužnikách tím USA 3:2 a postúpilo do finále Pohára federácie, v ktorom sa stretne so Španielskom, a to podľa Tarpiščeva "v plnej sile". To by znamenalo, že druhý raz vo svojej kariére nastúpi za výber svojej vlasti aj úradujúca šampiónka z Australian Open Šarapovová.


Súvisiace články