Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Z rodeného stredopoliara Ľ. Uhľára je obranca ako lusk

Sportnet|Publikované 2. okt 2005 o 22:00

Michalovce - Keď sa proti Dunajskej Strede objavil na ľavom kraji obrany Ľuboš Uhľár, mnohým fanúšikom to pripomenulo snahu o žart. Hráč, ktorý bol

dlhé roky akoby zrastený s pravým krajom stredovej formácie a často sa na jeho adresu vtipkovalo, že najlepšie sa cíti pri rohovej zástavke na polovici súpera, predsa nemohol na úplne opačnej strane ihriska zastávať tak dôležitý post. No opak je pravdou. Problém, ktorý sa v zostave Michaloviec v kuse iba kýmsi plátal, sa zrazu vyriešil hráčom, na ktorého by si s ľavým krajom obrany nespomenul nikto. A tak Ľuboš Uhľár, ktorý by si zrejme kvôli výborným výkonom Tomáša Šimka na pravej strane zálohy veľmi nezahral, je zrazu stabilným členom základnej zostavy. A dokonca už aj strieľa góly! "Musím sa poďakovať Janovi Šafrankovi za vynikajúcu prihrávku, po ktorej som sa ocitol sám pred brankárom Brezinom. Pozrel som sa, že nechal vedľa hodný kus priestor, a tak som ho obstrelil. Som rád, že sa mi po dlhom čase podarilo skórovať," prezradil Ľuboš Uhľár, ktorý naposledy zaznamenal gól 3. apríla tohto roku do siete Rapidu Bratislava.

Zaujímalo nás, ako sa vyrovnáva s faktom, že hráva na poste, o akom sa mu nesnívalo ani v bežnom prípravnom stretnutí. "Pred zápasom s Dunajskou Stredou nemali tréneri veľa možností na výber. Od začiatku sezónu musel na ľavom kraji obrany stále ktosi zaskakovať, chýbal nám klasický ľavý bek. Voľba padla na mňa a som rád, že zatiaľ sa mi darí oplácať im dôveru. Možno sa to nezdá, ale na ľavej strane obrany je to lepšie, ako opačne. Všetky akcie do ihriska môžem zakladať zo silnejšej nohy a zatiaľ sa mi to celkom darí," doplnil 26-ročný odchovanec michalovského futbalu, ktorý je už pomaly inventárom v kádri ŠK Zemplín. V súčasnosti je suverénne služobne najstarším hráčom. Toľko trénerov a hráčov, čo sa za jeho éry v Michalovciach premlelo, sa hádam nedá ani spočítať. "No, máte pravdu. Teraz som načal šiestu michalovskú sezónu v kuse, medzitým som bol na vojne v Rožňave. Tunajší futbal bol vždy známy obrovskými zmenami, len dúfam, že v budúcnosti nedotknú aj mňa," dodal so smiechom.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.