Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Z regionálnej futbalovej mapy sa vytráca Barca

Sportnet|Publikované 9. júl 2014 o 22:00

Pri podrobnejšom ponorení sa do žrebu regionálnych súťaží pre nový ročník sa pozornejšiemu čitateľovi vytratil ďalší tradičný klub.

Pri podrobnejšom ponorení sa do žrebu regionálnych súťaží pre nový ročník sa pozornejšiemu čitateľovi vytratil ďalší tradičný klub – FK Košice Barca.

KOŠICE. Po nedávnom stiahnutí sa tímu Krásnej, ktorej nepomohlo ani krátkodobé účinkovanie pod hlavičkou rezervy V. Opátskeho, je to prakticky druhý prímestský klub, ktorý dobrovoľne ustúpil z pozícií najvyšších regionálnych súťaží. Je to teda koniec ďalšej stálice, ktorá pamätala aj tuhé boje o postup do celoslovenských líg?

„Nedá sa to tak povedať,“ oponuje prezident FK Barca Imrich Balogh a pokračoval: „Avšak, súčasná mizerná ekonomická situácia v štáte, ktorá zasiahla všetky oblasti, šport a v ňom i futbal nevynímajúc, núti funkcionárov k úspornému vynakladaniu finančných prostriedkov. Najvyššiu regionálnu súťaž sme už nedokázali zabezpečiť tak, aby prinášala radosť všetkým zainteresovaným. To znamená od divákov, cez hráčov až po samotných činovníkov klubu. Každodenné zháňanie peňazí neprinášalo požadovaný efekt. Chýbali eurá na kvalitnejších hráčov, na ich náročnejšiu prípravu, pre stabilnejšie účinkovanie realizačného tímu. V poslednom období sme to zliepali s odretými ušami a po opätovnej reorganizácii regionálnych súťaží sme usúdili, že momentálne na to nemáme.“

Reštart v mestskej súťaži

Zo slov prezidenta bolo cítiť určité sklamanie, veď na útulnom štadióniku vyrastal a v posledných rokoch bol “dievčaťom pre všetko“.

„Pochopiteľne, nie je mi to jedno. Odohral som tu nemálo zápasov a napol nespočetnekrát siete súperov. I počas funkcionárčenia som zažil veľa pekných momentov, ale v poslednom období to už bolo skôr trápenie. Zo spomienok na časy, keď sa okolo ihriska tiesnilo i viac ako tritisíc divákov sme vytriezveli už dávno. Okrem niekoľkých derby sa v hľadisku ocitalo stále menej fanúšikov a to poriadne ubralo z nadšenia. Možno to chce reštart. Preto sa hlásime do mestskej súťaže. Začneme odznova a snáď sa nám podarí prebudiť záujem našich chlapcov z mestskej časti. Stavať chceme najmä na mladých. Teraz majú šancu ukázať sa. Potrebujeme podchytiť mládežnícku základňu. Najmä kvôli nim sme pristúpili na spoluprácu s MFK Košice, ktorého rezerva bude na našom štadióne hrať a trénovať. Druhá liga ponúkne obyvateľom Barce slušné športové vyžitie na nedeľňajšie popoludnie a naše nádeje tú budú mať prípadné nové vzory. V kádri béčka často štartujú hráči prvého mužstva, takže bude sa od koho učiť. Dúfajme, že tomuto projektu sa zadarí a my sa časom opäť vrátime tam, kde z hľadiska tradície patríme,“ vyslovil nádej do budúcnosti I. Balogh.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.