Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Z prvenstva na futbalovom Ritro Cupe sa tešili mladí Trenčania

Triumfovali. Talenty z Trenčína sa tešili z prvenstva. (Autor: Marián Dic)
Sportnet|Publikované 3. aug 2016 o 22:00

V Poprade-Veľkej sa uskutočnil medzinárodný mládežnícky turnaj Ritro Cup.

POPRAD. V druhej polovici júla sa vo futbalovom areáli Poprad-Veľká uskutočnil medzinárodný mládežnícky turnaj Ritro Cup.

Na športovom podujatí sa zúčastnilo spolu desať kolektívov zo Slovenska, Poľska a Ukrajiny. Každý tím odohral svoje súťažné stretnutia v jednej hracej skupine, v ktorej nechýbala nesmierna vyrovnanosť.

Talenty všetkých kolektívov predviedli v meraniach síl maximum z nadobudnutého herného umenia pri práci s loptou, vďaka čomu dokázali na ihrisku prekvapiť svojho protivníka.

Po veľmi zaujímavom priebehu celého turnaja, keď sa o celkovom šampiónovi rozhodovalo až v samom závere podujatia, sa z prvenstva a zisku zlatých medailí nakoniec mohli potešiť mladí Trenčania pred rovesníkmi zo Žiliny a družstvom z Prešova.

Po ukončení turnaja vyhlásili usporiadatelia aj individuálne ocenenia najlepších hráčov družstiev, najlepšieho strelca a brankára turnaja.

Cenu pre najlepšieho hráča FK Poprad získal Timotej Rybovič, z tímu ŠK Slovan Filip Farkašovský, z AS Trenčín Ján Murgaš, zo Spišskej Novej Vsi Matej Bistiak, z MŠK Žilina Pavol Škodáček, z 1. FC Prešov Samuel Bulko, z FK Senica Roland Balog, z MFK Michalovce Miroslav Strachan, z reprezentácie Krakova Vitaly Buchok, z FS SJFSOOR Užhorod Oliwer Oczkowski.

Najlepším strelcom turnaja sa stal Mikuláš Demianovič z 1. FC Tatran Prešov, najlepším brankárom Andrej Mikoláš z ŠK Slovan Bratislava.

Výsledky: Poprad – Sp. N. Ves 2:1, Poprad – Prešov 1:4, Poprad – Slovan 0:2, Poprad – Senica 0:0, Poprad – Trenčín 0:9, Poprad – Žilina 2:5, Poprad – Michalovce 3:0, Poprad – Krakov 2:0, Poprad – Užhorod 0:1, Sp. N. Ves – Prešov 0:5, Sp. N. Ves – Slovan 1:2, Sp. N. Ves – Senica 2:3, Sp. N. Ves – Trenčín 0:1, Sp. N. Ves – Žilina 1:3, Sp. N. Ves – Michalovce 1:2, Sp. N. Ves – Krakov 3:3, Sp. N. Ves – Užhorod 1:1.

TABUĽKA

1. AS Trenčín 9 7 2 0 29:3 23
2. MŠK Žilina 9 7 0 2 18:8 21
3. 1. FC Prešov 9 6 2 1 22:2 20
4. FS Užhorod 9 4 3 2 16:9 15
5. ŠK Slovan 9 4 2 3 20:11 14
6. FK Senica 9 3 2 4 13:16 11
7. FK Poprad 9 3 1 5 10:22 10
8. MFK Michalovce 9 1 3 5 6:20 6
9. APMT Krakov 9 1 1 7 10:41 4
10. FK Sp. N. Ves 9 0 2 7 10:22 2

Hodnotenia

Zhodnotenie turnaja prezidentom FK Poprad Romanom Dvorčákom: „V prvom rade sme sa snažili, aby tento medzinárodný turnaj mal vynikajúcu úroveň a s ňou spojenú aj čo najlepšiu starostlivosť. Dôležité bolo, aby sa tu všetky družstvá a chlapci cítili dobre, pretože to nie je pre nás ojedinelý turnaj. Ide vlastne o založenie dlhodobej tradície, čo znamená, že to vnímam ako 1. ročník tohto podujatia. Ide aj o inšpiráciu, aby sme práve v tomto termíne každoročne organizovali takéto mládežnícke podujatie vekovej kategórie 13 až 14-ročných chlapcov. Veľmi ma teší, že každé družstvo na tento skvelý turnaj prišlo a záujem bol eminentný. Zároveň pevne verím, že táto atraktívna futbalová akcia je ďalším krokom na našej dlhej ceste, aby sme Poprad zapísali ako futbalové mesto na slovenskej mape.“

Zhodnotenie turnaja mládežníckym šéftrénerom Martinom Polhodom: „Turnaj hodnotím, čo sa týka kvality, veľmi pozitívne. V danej kategórii sa ho zúčastnili špičkové tímy zo Slovenska, medzi ktorými sa mohli konfrontovať aj naši chlapci s tými najlepšími. Som presvedčený, že v súbojoch sme boli nielen dôstojným súperom, ale v niektorých z nich aj lepším tímom. Je pre nás povzbudzujúce, ak ľudia, či už sú to rodičia, funkcionári, tréneri, fanúšikovia, ale aj zástupcovia médií hodnotia takúto akciu pozitívne za to, čo sme tu vykonali. V každom prípade mi toto podujatie ukázalo, že aj v Poprade sú ľudia, ktorí majú futbal radi, no ale sú aj ochotní robiť ho 24 hodín denne. Takýto veľký turnaj sme zorganizovali prvýkrát a mal som pritom pocit, že ľudia, ktorí boli v organizačnom tíme, sú súčasťou môjho života už 10 rokov, čo je pre mňa do ďalšieho futbalového života tou správnou motiváciou.“

Slavomír Marchevský (tréner tímu 1. FC Tatran Prešov U13): „Po neveľmi vydarených výkonoch na Fragaria Cupe sa tentoraz chlapci zomkli, stmelili ako kolektív a bojovali jeden za druhého. Z individuálnych výkonov by som vyzdvihol Mira Strachana a najlepšieho strelca turnaja Mikiho Demjanoviča, ale základom úspechu bol tímový výkon celého družstva. Ďakujem organizátorom turnaja, ktorí pripravili pre deti fantastický program, celé tímy súťažili v preťahovaní lanom, mali spoločnú opekačku, guľáš, z nášho pohľadu išlo o celkovo vydarené podujatie.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.