Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Z prestížneho súboja nebude nič

Sportnet|Publikované 19. sep 2002 o 22:00

Michalovce - Veru v neľahkej situácii sa už vyše roka nachádza brankárka Zekonu-PSJ Chemkostav Michalovce Katarína Onderková. Do metropoly Zemplína

prišla pred štyrmi rokmi pomôcť nájsť vtedajšiemu extraligovému nováčikovi stratené pozície v najvyššej hádzanárskej súťaži. Zlom nastal pred začiatkom vlaňajšej majstrovskej sezóny, keď do Michaloviec spolu s trénerom Vladimírom Danove prišla ďalšia brankárka Zuzana Hossová. Popri skúsenej Miroslave Zahorjanovej ostala Kataríne Onderkove iba j úloha tretej brankárky a tento stav trvá aj po príchode ďalšej ochrankyne svätyne Lenky Krajcárovej. "Viete, nie je jednoduché vyrovnať sa s tým, že trénujete ako ostatné, ale pri nominácii sa vám zakaždým nezvýši miesto. Aj keď sa tomu bránim, občas mávam pocit akoby sa klubové dianie odohrávalo mimo mňa. Keď nie ste v zápasovej permanencii, chýba vám pocit plnohodnotného člena kádra," so smútkom v hlase prezradila Katarína Onderková, ktorá už aj uvažovala o inom pôsobisku, ale na Slovensku to nie je so zmenou dresu až také jednoduché. Najbližší poriadny klub je až v Partizánskom a navyše ju s Michalovcami viaže ešte dvojročná zmluva. "Vraveli mi, aby som požiadala o možnosť hosťovania na báze striedavého štartu v Prešove, ale tam už hrávať nechcem. Som odtiaľ síce rodáčka, no hádzaná tam pre mňa skončila. Som však odhodlaná urobiť v tréningu všetko pre to, aby mi dal tréner Lukačin šancu aj v majstrovskom stretnutí," tvrdila dvadsaťšesťročná brankárka.

Ešte počas letnej prestávky jej blikala šanca nádeje na trvalejší návrat medzi tri žrde. Prišlo k nej vlastne náhodou. "V rámci prípravy často chodievame na západné Slovensko odohrať zopár prípravných stretnutí. Keď sme hrali v Nitre, domáce nemali brankárku, a tak som išla chytať za ne. Po zápase ma oslovil prezident HK Nitra Anton Tulík s tým, aby som k nim prišla na hosťovanie. Naše vedenie mi to však zamietlo, lebo počas môjho trojmesačného eventuálneho pobytu pod Zoborom by si ma nemohlo kedykoľvek stiahnuť. Zároveň mi však funkcionári naznačili, že možnosť odchodu do Nitry stále existuje," povedala odchovankyňa prešovskej hádzanej.

V prípade uskutočnenia jej odchodu do Nitry by mal pre ňu zajtrajší súboj Zekonu Michalovce v hale v Dolných Krškanoch zvláštny náboj. Ostalo len pri prianiach. "Aj keby ma tam pustili, tréner Lukačin si dal podmienku, aby som proti Michalovciam nenastúpila, takže z prestížneho súboja by nebolo nič. Takto budem držať dievčatám, aby proti zatiaľ nevýraznej Nitre zaknihovali druhé víťazstvo v súťaži. Herne na nich jednoznačne majú, musia to však potvrdiť aj na palubovke," dodala Katarína Onderková.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.