Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Z Portugalska vyhostili dvoch Čechov

Sportnet|17. jún 2004 o 00:00

LISABON - Nelegálne obchodovanie s lístkami na EURO 2004 je trestné a na to doplatili v minulých dňoch aj dvaja Česi. Oboch ihneď po zadržaní portugalskou políciou predviedli pred súd v Lisabone, ktorý im za obchodovanie s lístkami na čiernom trhu udelil

pokutu vo výške niekoľko sto eur a s okamžitou platnosťou ich vyhostil z krajiny.

Českým fanúšikom pred portugalským súdom nepomohlo ani to, že si lístky iba kupovali. V Portugalsku je totiž za trestný čin považovaný nielen predaj, ale aj nákup lístkov. Za túto transakciu hrozí "obchodníkovi z ulice" až trojročné väzenie. Preto policajné prezídium ČR, ako v stredu uviedol český server idnes.cz, upozorňuje všetkých priaznivcov futbalu, ktorí sa do Portugalska ešte iba chystajú, aby si na podobné situácie dávali pozor. Je totiž dosť pravdepodobné, že holandskí fanúšikovia sa budú snažiť pred sobotňajším vzájomným duelom na záujme kúpychtivých Čechov dobre zarobiť.

Česká polícia upozorňuje českých návštevníkov EURO, že finančná polícia Portugalska má svojich agentov aj medzi fanúšikmi. Českí policajti aj prostredníctvom počítačového portálu varujú, že takíto "vstupenkoví agenti" určite budú v sobotu pohybovať aj v okolí 30-tisícového štadióna v Aveire, na ktorom si zmerajú sily Česi s Holanďanmi. (tasr)

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
15:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Škótsko vs. Česko
18:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Poľsko vs. Slovensko
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Španielsko vs. Švédsko
Kurzy prináša