Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Z Pechu i Hirjaka sršal hnev, štvrťfinále bolo blízko

SITA|28. aug 2004 o 19:23

ATÉNY 28. augusta (SITA) - Slovenský reprezentant v zápasení voľným štýlom Peter Pecha mal blízko k postupu do štvrťfinále olympijského turnaja v Aténach v kategórii do 96 kg. Dvadsaťosemročný borec ukončil ...

ATÉNY 28. augusta (SITA) - Slovenský reprezentant v zápasení voľným štýlom Peter Pecha mal blízko k postupu do štvrťfinále olympijského turnaja v Aténach v kategórii do 96 kg. Dvadsaťosemročný borec ukončil svoje pôsobenie v A-skupine s bilanciou jedno víťazstvo a jedna prehra a obsadil konečné 12. miesto. K postupu medzi najlepších sedem borcov mu chýbal jediný technický bod. Zápasník bratislavskej Dunajplavby najprv v sobotu predpoludním prehral s Číňanom Wangom 2:3 po predĺžení a potom popoludní zdolal rovnako po predĺžení Gréka Alexandrosa Laliotisa 4:1. Keďže Grék povzbudzovaný 5000 krajanmi v hľadisku zdolal Wanga 3:2, o víťazovi skupiny a zároveň postupujúcom zo skupiny rozhodol pri rovnakom počte technických bodov i pasivít medzi Slovákom a Číňanom lepší vzájomný zápas. "Videli ste to, chýbal mu jeden bod. Mal vyhrať nad Grékom 5:1. Pokojne mohol viesť už 3:0, ale rozhodcovia mu neuznali trojku. Ešte horšie to bolo predpoludním, keď nás rozhodcovia výrazne poškodili. Za stavu 1:0 v zápase s Číňanom neuznali Petrovi krestačku pred koncom prvého polčasu. Mohlo byť 2:0 a prakticky rozhodnuté. Je to na porazenie, všetka tréningová drina tak vyšla nazmar," uviedol po skončení bojov v základných skupinách značne nahnevaný tréner slovenských voľnoštýliarov Peter Hirjak. Skúsený Pecha, ktorý má z roku 2000 na konte 5. miesto z ME a aj účasť na OH v Sydney (16. miesto), bol po rozhodujúcom zápase takisto veľmi rozčúlený. Rovno zo žinenky zamieril najskôr do šatne, kde musel upokojiť svoje emócie. Po návrate sa ale rozhovoril. "Podľa mňa všetko ušlo už v prvom zápase. Mal som ráno vyhrať nad Číňanom a bolo by všetko rozhodnuté. Pred časovým limitom mi neuznali bod a podľa mňa v predĺžení tiež nemal súper dostať tri body. Stačilo, aby som mal ten bod, o ktorý ma rozhodcovia obrali a stal by som sa víťazom skupiny." uviedol Pecha, ktorý ukončil pôsobenie slovenských zápasníkov v aténskej hale Anno Liossia.

Ani jeden z trojice Attila Bátky (grécko-rímsky štýl, do 84 kg), Štefan Fernyák (voľný štýl, do 66 kg), Peter Pecha nepostúpil zo skupiny do vyraďovacích bojov. Najvyššie skončil Bátky, ktorého klasifikovali na 10. mieste. Pecha bol dvanásty a Fernyák skončil na 16. mieste.