Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Z Pavla Kopačku sa vraj vysmievajú kvôli jeho priezvisku

Sportnet|25. nov 2002 o 00:00

Michalovce Bezpochyby najkontroverznejšou postavou Laugaricia Trenčín je v súčasnom období stopér Pavol Kopačka (na snímke). Svoju zvláštnu náturu

potvrdil aj na michalovskom trávniku, kde síce dopomohol spoľahlivým výkonom k nečakanému víťazstvu Trenčanov, ale zároveň neostal nič dlžný svojej povesti. Okrem hry sa stihol "venovať" aj fanúšikovským táborom z Michaloviec a Košíc a vôbec netreba polemizovať o tom, že si práve on vyslúžil zo strany divákov najviac pokrikov.

Prečo ste boli tŕňom v očiach divákov?

"To nebolo len teraz, skoro všade som terčom ich záujmu. Podľa mňa je to tým, že sa volám Kopačka a to hneď mnohým asociuje čosi, do čoho sa môže kopať alebo vysmievať sa. Takisto mám svojsky štýl usmerňovania spoluhráčov, často po nich pokrikujem, na ihrisku si aj zanadávam. Takže asi preto."

Dnes ste však takmer nedohrali, v závere ste krívali na ľavú nohu. Čo sa vám stalo?

"Nechcem nikoho obviňovať, ale asi po súboji s Juhásom ma strašne zabolela ľavá noha. S kolíkmi mi roztrhol kopačku a takisto mi urobil tržnú ranu neďaleko malíčka, mám tam roztrhnutú kožu. Dosť to bolí, ale víťazstvo je dôležitejšie."

Laugariciu vyšiel záver jesene ako z rozprávky, porazili ste dvoch úhlavných konkurentov v boji o záchranu. Čia je to zásluha?

"Predovšetkým trénera Dragúňa. Je vidieť, že futbalu rozumie, za ťažkej situácie nás dal ako kolektív dokopy, čo sa odrazilo aj na výsledkoch. Keby nie jeho, určite by sme sa z ligového dna neodlepili. A nehovorím to preto, že mi práve on v minulosti podal pomocnú ruku. Je stokrát lepší ako Paldan."

Práve za jeho éry zo začiatku prebiehajúceho ročníka ste sa museli predčasne porúčať z trenčianskeho kádra. To ste si až tak veľmi nerozumeli?

"Predovšetkým on nerozumel nám. Som typom človeka, ktorý hovorí to, čo má na srdci. Nič nerobím za chrbtom a hneď som mu aj povedal, čo si o jeho práci myslím. Nezvyknem veľmi hodnotiť trénerov, ale jeho zhodnotím. Je síce mladý a ambiciózny, ale vôbec nevie komunikovať s hráčmi. Absolútne nevie, čo je to trénerska etika. S Dragúňom sa nemôže zrovnávať, aj preto u nás skončil."

A vy ste sa mohli po tom vrátiť do mužstva, však?

"Áno."

Čo bude ďalej s vami. Ste kmeňovým hráčom Synotu Staré Město, vrátite sa na Moravu?

"V tejto chvíli ešte neviem, čo bude so mnou, ani s trenčianskym futbalom. Na Synot mám výborné spomienky, dostal som tam skutočnú šancu vo veľkom futbale za éry trénera Komňackého a rád by som sa tam vrátil. Uvidíme…"

Súvisiace články