Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Z paluboviek súperov s dvoma prehrami

Sportnet|Publikované 7. nov 2006 o 00:00

Michalovce - Michalovce cestovali na dvojzápas do Prievidze a Žiliny len s deviatimi hráčmi. Pre stužkovú nemohol ísť Mižák, pre rodinné dôvody

Jankovič. Takto oslabení, i o R. Rakovského (momentálne v zahraničí), nemali hostia proti favoritom najmenšie šance. Rozhodujúce zápasy o postup do prvej štvorky sa v Michalovciach odohrajú už tento víkend v sobotu 11. 11. o 18:00 s B. Bystricou, a v nedeľu 12. 11. o 13:30 s V. Krtíšom.

HBK Prievidza - 1. BK Michalovce 101:51 (52:25)

Prievidza posilnená o dvoch Srbov (211 cm Čovič, 202 cm Vučič) prevyšovala Michalovčanov v obrane i v útoku. Základná päťka v zložení Biganič, Holda, M. Rakovský, Koleno a Tebeľák prehrávala už v 5. minúte o 19 bodov. Hoci sa prestriedalo a vybrali time-outy, rozbehnutú Prievidzu to nezastavilo. Polčas bol o 27 bodov v prospech Prievidze, potom sa už len dohrávalo.

Body: Kováč 13, Koleno 12, Tebeľák 8, Dorov 5, Žobrák a Holda po 4, Štefanský 3, Rakovský M. 2.

MBK Žilina - 1. BK Michalovce 103:66 (49:40)

Výsledok sobotňajšieho stretnutia z Prievidze bol dôsledkom úzkeho kádra, a keď Michalovčania chceli uspieť v Žiline, museli sa sily rovnomerne rozložiť na všetkých hráčov. Žilina v priebehu súťaže už zaváhala v Banskej Bystrici, strata bodov s Michalovcami by už odsúvala žilinské družstvo do bojov o záchranu, a tak sa čakal zaujímavý zápas. Michalovce nastúpili v základnej päťke Biganič, Holda, Kováč, Koleno a Tebeľák. Prvá štvrtina bola úplne vyrovnaná, Michalovciam vychádzala streľba, až do polčasu bol zápas úplne vyrovnaný. Pred koncom polčasu Žilina odskočila na 9 bodov, po tom, čo Michalovce dostali tri koše po sebe. Škoda, že hostia nezachytili úvod 2. polčasu, Žilina sa viac a rýchlejšie pohybovala. Tretiu štvrtinu Michalovce prehrali o 19 bodov a bolo po zápase. Hoci na strane 1. BK bola určite motivácia i snaha bodovať, bez R. Rakovského a Mižáka bolo to veľmi ťažké.

Body: Dorov 17, Holda 14, Žobrák, M. Rakovský a Koleno po 8, Kováč 7, Tebeľák 4.