Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Z najbližších dvoch zápasov vonku chcú Sviťania získať tri body

Sportnet|Publikované 22. okt 2002 o 22:00

Svit "Toto naše vystúpenie treba zhodnotiť veľmi reálne, a preto musím povedať, že to bol z našej strany veľmi nezodpovedný výkon, na ktorý bude

doma patričná odozva. Viac k tomu nemám čo povedať, lebo to mužstvo, ktoré vo Svite hralo, nie je tým mužstvom, ktoré je v Turni," rozhorčene konštatoval po prehratom zápase vo Svite (1:0) tréner cementárov Jozef Vlčej. Hostia sa pod Tatrami predstavili akoby bez stredovej formácie, ktorá úplne vypadla z hry. "Na zápas nastúpili hráči nepripravení, a tak sa v tretej lige na majstrovské stretnutia určite nepripravuje. Som veľmi rozčúlený a rozhorčený z toho, čo sa udialo," ešte raz prízvukoval kouč hostí, u ktorého sme zisťovali príčiny takého slabého výkonu jeho zverencov. "Hráči si asi mysleli, že to bude jednoduché, lebo Svit je v tabuľke dole. Mysleli si, že víťazstvo im príde samo a to vo futbale neexistuje. Za predvedený výkon si zaslúžia naši hráči mastné pokuty, pretože vôbec nebehali a netvorili hru. Našou ambíciou je hrať dobrý futbal a od toho sme mali v tomto zápase veľmi ďaleko," stručne uzavrel J. Vlčej.

Domáceho trénera Jána Guziara potešil predovšetkým zisk troch dôležitých bodov, ale i to, že chlapci o ne bojovali až do samotného záveru, keď dve minúty pred koncom strelili jediný a víťazný presný zásah. "V závere jesennej časti sa náš úzky káder stále zužuje, a preto sme museli do zostavy zaradiť i chlapcov z dorastu. Na veľmi ťažkom teréne sme hrali napriek tomu veľmi dobre a predovšetkým v defenzívnej činnosti sme podali zodpovedný výkon. Konečne sa nám podarilo udržať si čisté konto a víťazný gól v samom závere bol čerešničkou na torte. Myslím si, že za predvedený výkon a bojovnosť sme si víťazstvo zaslúžili. Pred zostávajúcimi duelmi nás určite povzbudilo a verím, že sa ešte prebojujeme do stredu tabuľky, kde by sme chceli zimovať." Dnes čaká na Podtatrancov dohrávané stretnutie 12. kola na Lokomotíve Košice, v nedeľu sa potom predstavia v derby v Starej Ľubovni. "Vieme, že to bude pre nás veľmi náročná séria zápasov, ale psychická pohoda sa zlepšuje a v závere sa určite skvalitňuje súhra celého mužstva. Z dvoch najbližších zápasov vonku by sme radi získali tri body," odhodlane doplnil J. Guziar.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.