Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Z LISTOV ČITATEĽOV

Sportnet|Publikované 29. nov 2005 o 23:00

Vo včerajšom vydaní sme vyzvali našich čitateľov, aby vyjadrili k aktuálnym problémom v okresnom futbale. Sme radi, že už dnes môžeme uverejniť prvý

ohlas. Veríme, že nebude jediný.

Vážená redakcia,

hneď na úvod chcem povedať, že akákoľvek forma násilia je neprípustná a dehonestuje šport ako taký. Je jedno či sa to udeje priamo v rámci stretnutia, bezprostredne po stretnutí alebo s odstupom času.

Sám som však bývalý futbalista a mám množstvo negatívnych skúseností s rozhodovaním zápasov v okresných súťažiach. Nepoznám okolnosti tohto konkrétneho zápasu, ale na obranu hráčov Rakovnice je treba povedať niekoľko skutočností. Hráči v okresných súťažiach sú amatéri, ktorí nehrajú futbal pre peniaze a často dokonca dotujú futbalový klub z vlastných vrecák. Hrajú futbal z lásky k tomuto športu a pre samotnú radosť z hry. Je však veľmi ťažké tešiť sa z hry, ak zápas rozhoduje človek, ktorý nepozná pojem fair play a na prvom mieste je vlastný prospech. K výroku pána rozhodcu Danka To je sväté, čo ja uvediem do zápisu môžem pridať ďalší, ktorého som bol svedkom. Citujem: O výsledku sa rozhoduje cez týždeň, v nedeľu sa iba hrá zápas. Myslím, že k tomu niet čo dodať.

Samotní hráči sú vo vzťahu rozhodca - hráč vo výraznej defenzíve. Na zápase je prítomný delegát, ktorý je v sporných situáciách samozrejme na strane rozhodcu, podobne aj komisia rozhodcov. Myslím si, že aj z tejto bezmocnosti a pocitu krivdy pramenia podobné inzultácie rozhodcov.

Okresné súťaže sú podhubie futbalu, ktoré by mohlo a malo byť nevyčerpateľnou studnicou talentov, a preto apelujem na SFZ a komisiu rozhodcov, aby sa k tomuto problému postavili oveľa zodpovednejšie, nakoľko tento jav tu nevznikol z jedného dňa na druhý a kompetentní sa tvária, že sa nič nedeje. Táto pštrosia taktika zo strany rozhodcovskej komisie dokáže spoľahlivo znechutiť radosť z futbalu aj tomu najväčšiemu futbalovému talentu.

V súčasnosti sa hovorí o napredovaní Slovenského futbalu. Myslím si, že slovenský futbal môže trvalo napredovať len vtedy, ak budú všetci ťahať za jeden koniec povrazu a to už na tých najnižších úrovniach v duchu hesla Spojme sa pre futbal. V. Koltáš

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.