Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Z korupčnej aféry v českom futbale podozrivý aj Liberec plný Slovákov

TASR|24. nov 2004 o 11:56

Liberec 24. novembra (TASR) - V súvislosti s korupčnou aférou v českom futbale je najnovšie obvinený aj klub Slovan Liberec, v ktorého kádri pôsobí reprezentant ...

Liberec 24. novembra (TASR) - V súvislosti s korupčnou aférou v českom futbale je najnovšie obvinený aj klub Slovan Liberec, v ktorého kádri pôsobí reprezentant Jozef Valachovič a ďalších päť slovenských legionárov - Karol Kisel, Peter Šinglár, Ivan Hodúr, Juraj Ančic a Filip Hološko (Miloš Brezinský je na hosťovaní v Kladne). Vedenie severočeského klubu spod Ještědu, ktorého hlavným trénerom je od leta Slovák Stanislav Griga, je podozrivé so spolupráce pri ovplyvňovaní ligového zápasu.

Podľa informácii českých médií (Sport a iDnes.cz) je terčom podozrenia z korupčných praktík rozhodca Václav Zejda, delegát Christos Čanaklis a liberecký manažér František Mysliveček. Predmetom vyšetrovania je stretnutie 19. kola českej Gambrinus ligy z minulej sezóny, v ktorom Liberec zvíťazil nad Zlínom 3:0. Spomínaný súboj viedol práve Zejda, ktorý je obžalovaný v kauze Synotu (1.FC Slovácko) a Česko-moravský futbalový zväz (ČMFS) ho už potrestal dvojročným zákazom činnosti.

pb

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
20:00
Liga majstrov - Kvalifikácia
HB Torshavn vs. IC Escaldes
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Česko vs. Anglicko
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Chorvátsko vs. Škótsko
Kurzy prináša