Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Z Kolumbie prepravili telá obetí pádu lietadla, v Chapecu sa rozlúčia so zosnulými

Pád lietadla si vyžiadal spolu 71 ľudských životov. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 3. dec 2016 o 05:53

Trasu vedúcu z letiska v brazílskom meste Chapeco lemovali stovky ľudí, aby sa s kvetmi a bielymi balónmi v rukách.

RIO NEGRO. Telesné pozostatky väčšiny obetí pondelkového leteckého nešťastia v Kolumbii prepravili v sobotu z tamojšieho mesta Rio Negro do Brazílie. Pád lietadla si vyžiadal spolu 71 ľudských životov.

Rozlúčka s členmi futbalového tímu

Charterové lietadlo bolívijskej spoločnosti LaMia havarovalo v pondelok na ceste do mesta Medellín v Kolumbii, pri tragédii zahynulo 71 zo 76 cestujúcich. Na palube lietadla sa nachádzali aj členovia brazílskeho futbalového mužstva Chapecoense a športoví novinári.

Trasu vedúcu z letiska v brazílskom meste Chapeco lemovali stovky ľudí, aby sa s kvetmi a bielymi balónmi v rukách prišli rozlúčiť s 19 členmi futbalového tímu, ktorí zahynuli počas cesty na vrcholný zápas futbalovej sezóny.

Do vlasti, Bolívie, previezli v sobotu vojenským leteckých špeciálom aj pozostatky ďalších piatich členov posádky havarovaného lietadla.

Telá ďalších dvoch členov palubného personálu - Paraguajčana a Venezuelčana - previezli z Kolumbie už vo štvrtok a piatok, podobne ako aj šesť z celkovo 64 brazílskych obetí.

Smútočné zhromaždenie

V meste Chapeco na juhu Brazílie sa v sobotu uskutoční smútočné zhromaždenie. Jeho dejiskom bude štadión klubu Chapecoense - Arena Conda, ktorá má kapacitu 19.000 ľudí, ale očakáva sa účasť do 100.000 osôb.

Prítomný má byť aj prezident FIFA Gianni Infantino, ktorý kvôli tragédii zrušil návštevu Austrálie, ako aj brazílsky prezident Michel Temer.

Pád lietadla z výšky 3300 metrov ako zázrakom prežilo šesť ľudí. Za veľmi pravdepodobnú príčinu tragédie sa považuje nedostatok paliva. Očakáva sa, že vyšetrovanie bude trvať najmenej pol roka.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.