Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Z Kaladzeho je minister energetiky, povzbudzuje športovcov

Slovák Marek Hamšík (vľavo) v službách SSC Neapol strieľa na bránu počas talianskej Serie A proti AC Miláno. (Autor: TASR / AP)
TASR|12. nov 2013 o 14:14

Gruzínsko má momentálne na olympiáde štyroch športovcov a očakáva sa, že by k nim mohli pribudnúť ešte ďalší dvaja. Bývalý futbalista Kacha Kaladze športovcov podporuje.

TBILISI. Bývalý vynikajúci futbalista Kacha Kaladze a v súčasnosti minister energetiky Gruzínska si myslí, že športovci krajiny sa na zimnej olympiáde v Soči musia pobiť o úspechy.

Gruzínsko má momentálne štyroch športovcov oprávnených pre štart na olympiáde a očakáva sa, že by k nim mohli pribudnúť ešte ďalší dvaja. Nikto z nich ale nebude kandidátom na medailu.

"Sme povinní zúčastniť sa na olympiáde a podľa možností získať aj medaily, aby sme potešili gruzínsky národ," citoval Interfax Kaladzeho.

"Čo sa týka našich vzťahov s Ruskom, snažíme sa ich maximálne regulovať," konštatoval Kacha Kaladze a dodal: "Preto sme podnikli dôležité kroky ekonomického smeru. V politických vzťahoch je to však trocha zložitý a dlhotrvajúci proces."

Kaladze sa do gruzínskej vlády dostal približne pred rokom, s energetikou nemal žiadne skúsenosti. Vyštudoval históriu na Gruzínskej univerzite. Exfutbalista sa zaviazal orientovať na obnoviteľné zdroje energie a výstavbu vodných elektrární.

Súvisiace články