Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor

Z Havaja na kolieskové korčule

Sportnet|10. júl 2001 o 09:28

Petrohradské striebro oživilo u ambiciózneho obrancu Ľubomíra Višňovského sen o NHL, ktorému už pomaly aj sám prestával veriť. Nevysokému 24-ročnému rodákovi z Topoľčian vyšiel premiérový ročník v Los Angeles nad očakávanie, dostal sa do nováčikovskej ...


Ľubomír Višňovský.FOTO – JÁN BYSTRAN

Petrohradské striebro oživilo u ambiciózneho obrancu Ľubomíra Višňovského sen o NHL, ktorému už pomaly aj sám prestával veriť. Nevysokému 24-ročnému rodákovi z Topoľčian vyšiel premiérový ročník v Los Angeles nad očakávanie, dostal sa do nováčikovskej All Stars NHL.

„Dokonale som sa po ťažkej sezóne uvoľnil na dovolenke na Havajských ostrovoch. Strávili sme ju s priateľkou Ninou v spoločnosti spoluhráča Žiga Pálffyho a jeho priateľky Zorky Czoborovej. Morská voda, jódové výpary, teplo a slnko boli balzamom na unavené kĺby a svaly. Pre mňa bol prvý rok v zámorí ťažší psychicky ako fyzicky. Po štyridsiatich zápasoch základnej časti doľahla na mňa i mužstvo určitá kríza, no ani vtedy som si nepripúšťal, že by ma mohli poslať dolu na farmu. Cez krátku februárovú prestávku, v ktorej sa hráva tradičný zápas All Star, som pookrial v Las Vegas. To mesto ma naozaj ohúrilo. Na kalifornský spôsob života som si zvykol bez väčších problémov, i keď prvé dni som americkému štýlu nevedel prísť na chuť. V L. A. na mňa najviac zapôsobila supermoderná aréna Staples centre a Beverly Hills.

Na Slovensku mám najradšej Tatry a pokoj u rodičov v Topoľčanoch. V týchto dňoch si už postupne pridávam tréningové dávky. Na kolieskových korčuliach pracujem štyridsať minút na hrádzi popri Dunaji smerom na Rusovce. Potom striedam posilňovňu aj beh. Ten som v predchádzajúcich rokoch v lete pre problémy s kolenami nahrádzal bicyklovaním. V L. A. mi však kolená dali do poriadku a môžem si pokojne dovoliť päťkilometrové bežecké porcie. Tenista veľký nie som, ale kurtom sa nevyhýbam. V auguste pôjdem na ľad so slovanistami,“ teší sa pozitívne naladený Višňa.

Súvisiace články