Streda, 14. apríla, 2021Meniny má Justina

Z Hantuchovej partnerky je súperka

Hantuchová (vpravo) odohrala so Sugijamovou mnoho turnajov. V Miami sa postaví na kurt spoločne s Hingisovou. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|22. mar 2007 o 00:00

Na turnaji v Miami budú hrať v hlavnej súťaži dvojhry okrem Hantuchovej aj Cibulková, Gajdošová a Hrbatý.

MIAMI. Na turnaji v Indian Wells sa Daniela Hantuchová vzdala štvorhry, ale v Miami na turnaji Sony Ericsson Open, ktorý sa tento týždeň začal, ju už opäť bude hrať. Jej partnerkou tentoraz nebude Ai Sugijamová, ale Švajčiarka Martina Hingisová.

„Táto spolupráca sa črtala už pred Indian Wells, ale hráčky sa nestihli dohodnúť. Sugijamová už nemá až také prenikavé výsledky vo dvojhre a kladie na štvorhru väčší dôraz. Danieline singlové ambície však, samozrejme, majú prednosť. Spätne sa dá skonštatovať, že absencia vo štvorhre na predošlom turnaji jej možno aj prospela. Predsa len si v tamojších náročných klimatických podmienkach ušetrila sily,“ povedala mama slovenskej tenistky Marianna Hantuchová.

Žreb turnaja sa s touto situáciou zaujímavo pohral. Obe doterajšie partnerky postavil v prvom kole štvorhry proti sebe. Hantuchová s Hingisovou budú mať proti sebe dvojicu Sugijamová - Srebotniková, ktoré sú päťkami turnaja.

Vo dvojhre má Hantuchová ako nasadená šestnástka v 1. kole voľný žreb, prvý zápas odohrá s víťazkou duelu medzi Američankou Shaughnessyovou a iba 14-ročnou Portugalčankou Larcherdeovou-Britovou. V hlavnej súťaži nebude sama. Vďaka víťazstvu vo finále kvalifikácie sa tam dostala aj Jarmila Gajdošová (zdolala Luxemburčanku Kremerovú 6:1 a 6:2) a s voľnou kartou atmosféru turnaja okúsi aj Dominika Cibulková. Martina Suchá v kvalifikácii vypadla.

Cibulková (150. v rebríčku), ktorú od začiatku marca vedie namiesto Petra Hrunčáka Vladimír Pláteník, sa po prvý raz v kariére stretne s ruskou kvalifikantkou Jaroslavou Švedovovou (84.). Gajdošovej (90.) súperkou bude Kolumbijčanka Catalina Castanová (76.). Obe hráčky sa doteraz stretli iba raz, v roku 2003 bola úspešnejšia Castanová.

Na turnaji, ktorému sa pre jeho dôležitosť hovorí aj „piaty grand slam“, sa predstaví aj Dominik Hrbatý. Nasadená dvadsaťdvojka má v 1. kole voľný žreb, v druhom sa stretne s lepším z dvojice Stefan Koubek (Rak.) - Michael Llodra (Fr.).

V Miami sa hrá na tvrdom povrchu pod holým nebom s dotáciou 6,9 milióna dolárov. Rovným dielom je suma podelená medzi mužov a ženy. Vlaňajšie prvenstvo obhajujú Roger Federer a Svetlana Kuznecovová.

Ešte pred úplným začiatkom turnaja dopriali organizátori niektorým hráčom chvíle na rozptýlenie. Mohli si zaplávať s delfínmi, Kim Clijstersová si najprv „zapinkala“ s automobilovým pretekárom Heliom Castronevesom a potom si spoločne zajazdili na trenažéri.

Ivan Ljubičič a Alina Židkovová sa na dvorcoch stretli so skupinou 80 amerických paralympionikov a Nikolaj Davydenko a Patty Schnyderová pomáhali dobrovoľníkom z charitatívnej organizácie Feed The Children pri nakladaní 14 kamió­nov s potravinami. Anna Ivanovičová navštívila choré deti v miestnej baptistickej nemocnici na Kendall Drive.

Súvisiace články