Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Z Európy je do sveta ešte ďaleko

Ladislav Kuzder sa do finále nedostal, no nebol sklamaný. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 8. dec 2011 o 23:00

Hoci ho zatienili zlatí borci Kočiš a Solár, predsa sa ako nováčik na pódiu majstrovstiev sveta nestratil. Reč je o Ladislavovi Kuzderovi, kulturistovi košického klubu Veterinary BB.

Šampionát v Bombaji bol jeho premiérovým a hoci skončil v semifinále (napokon obsadil 13. pozíciu) a na finále bol prikrátky, predsa naznačil, že jeho medailové časy by ešte len mali prísť.

KOŠICE. Šéftréner slovenskej reprezentácie Milan Čížek na jeho adresu konštatoval, že sa presvedčil o rozdiele, aký panuje medzi ME a MS.

Ide naozaj o „nebe a dudy“. Východniar síce v tomto roku na vrcholnom podujatí starého kontinentu v Sofii triumfoval (predtým získal na ME aj striebro), no na MS zažil celkom inú konkurenciu. „V eliminácii nás bolo vyše dvadsať, z toho len tuším traja Európania. Prím mali borci z Ázie a Afriky. Videl som nadupaných Egypťanov a ďalších pretekárov z exotických krajín a myslím si, že prichodí mi ešte rok popracovať, aby som figuroval v najlepšej šestke. Potom azda môžem začať pomýšľať prípadne i na zisk kovu,“ rozhovoril sa L. Kuzder. Z výsledku nebol sklamaný a pripomenul, že aj svoje ťaženie na šampionáte Európy začal nevýrazným umiestnením a skončil na tróne. Najprv bol ôsmy, neskôr druhý a nakoniec prvý. „Aj preto som bol so sebou spokojný a nehľadal dôvody, že som skončil už v semifinále, niekde inde. Tak to malo byť a tak to i skončilo.“

Chce medzi ťažších

Už päť rokov ťahá v jednom kuse a zistil, že psychicky je dosť ubitý. Únava naňho doľahla akurát v Indii. Preto sa ďalší rok sústredí zrejme len na jesenný „svet “ v Ekvádore, ale nevylučuje, že predsa obsadí i „Európu“. Potrebuje si ale trošku odpočinúť. Otázne je i to, v akej kategórii sa nabudúce predstaví, lebo deväťdesiatka (súťaží v nej už štyri sezóny) je už preňho priúzka. V Poprade vážil 92 kg a bol vo forme, no pred vystúpením v Bombaji sťahoval viac než šesť kilogramov a odniesli si to aj svaly. Hoci bol „vysekaný“, nemal optimálnu súťažnú hmotnosť „Stovka by bola pre mňa akurátnejšia. Potrebujem nabrať čistú svalovú hmotu, vážiť nejakých 95 kilogramov. Do 90 kg som privysoký, široký v chrbte s mohutnými ramenami a veľkými rukami, takže šancu vidím preto v inej spoločnosti,“ upresnil L. Kuzder. Takže v ďalšej sezóne by už mal figurovať medzi ťažšími a s odhodlaním prebojovať sa minimálne do finále.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.