Piatok, 15. októbra, 2021Meniny má Terézia

Z dvoch prehier mrzí viac tá v súboji s chrípkou

SITA|1. dec 2003 o 19:14

ABÚ DABÍ 1. decembra (SITA – od vyslaného redaktora Tomáša Cho) - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 20 rokov nevyužili prvý "mečbal“ na postup do osemfinále MS "20" v Spojených arabských emirátoch. Po pondelkovej prehre 0:1 s Burkinou Faso už majú iba

teoretickú šancu na víťazstvo v A-skupine, ale vo štvrtok budú hrať s Panamou o všetko. Mladí Slováci síce podľahli bronzovým medailistom z MS "17“ spred dvoch rokov a zaostali za svojím optimálnym výkonom, ale herne súpera prevýšili. Svedčí o tom aj pomer striel (15:11 pre SR) či percentuálne držanie lopty (55:45). Viac ako prehra tak môže mrzieť zdravotná situácia v slovenskom tíme. Po chodbách hotela Armed Forces Officers Club sa už niekoľko dní zakráda chrípkový vírus, ktorý si vyberá obete medzi všetkými mužstvami. Tréner Peter Polák nemohol proti Burkine Faso počítať s chorými Filipom Šebom, Ľubomírom Gajdošom a ani kapitánom Mariánom Kurtym. Namiesto prípravy na zápas ležali v posteli aj Milan Ivana s Romanom Konečným a na ich výkone to bolo poznať.

"Veľká chrípková epidémia nám určite pokoj nepridáva, je to nepríjemné. Aj keď sa chlapci dajú do poriadku, určite budú oslabení. Proti Burkine Faso bolo absenciu Šeba a Kurtyho cítiť. Pečovský síce na ´Kurtyho´ poste hral veľmi dobre, ale celková súhra mužstva nebola ideálna. Nedarilo sa Halenárovi, Bruškovi ani Ivanovi. Nič sa však nedeje, zodpovedne sa pripravíme na ďalší zápas a verím, že prelomíme streleckú smolu,“ konštatoval tréner Peter Polák. Hráči na ihrisku skúšali všetko, ale gól nedali. Najbližšie k nemu mali paradoxne obrancovia. Čech z päťky netrafil bránu, Konečný v posledných minútach roztriasol pravú žrď. Streleckú mizériu trefne zhodnotil Marek Bakoš. "Sú aj takéto stretnutia. Aj keby sme hrali dva dni a kopali penaltu, loptu by sme asi do siete nijako nedotlačili,“ povedal púchovský útočník, ktorý na šampionáte odohral svojich prvých desať minút. Jedným z rekonvalescentov, ktorí odohrali celý duel, je stopér Roman Konečný. Aj na jeho výkone bolo badať boj s chorobou. "Teplotu som síce nemal už od nedele, ale s pribúdajúcimi minútami sa mi dýchalo čoraz horšie. Nezachytili sme úvod, ťažko určiť príčinu. Moja šanca? Iba dokumentuje našu dnešnú streleckú smolu. Gól sme však mali dať oveľa skôr,“ myslí si obranca Spartaku Trnava. "Burkina Faso ničím neprekvapila. Nie je to zlé mužstvo, ale nič výnimočné nepredviedli. Veľmi dobre bránili, museli sme útočiť ´do plných´ a v zhustenom priestore sa nám ťažšie kombinovalo,“ hľadal príčiny neúspechu Filip Hološko, ktorý v útoku zaskakoval za chorého menovca Šeba.

Mladí Slováci majú dva dni, aby sa fyzicky aj psychicky dostali na nohy. Najviac práce bude mať určite lekár Ladislav Mechura. Vo štvrtok o 20.30 h miestneho času (17.30 SEČ) nastúpi bronzový tím z minuloročných ME "19“ proti málo známej a doposiaľ nie príliš výraznej Paname.

Súvisiace články